PROJEKTAS "PALANGA. PAVILOSTA. JŪRŲ ĮKVĖPTA ISTORIJA"
  2017.05.31

 

 

 

 

Palanga. Pavilosta: Jūros padiktuota istorija (PPMIH)

Nr. LLI-173

 

Palangos kurorto muziejus (Lietuva) bendradarbiaudamas su Pavilostos savivaldybe (Latvija) vykdo projektą „Palanga. Pavilosta: Jūros padiktuota istorija“, kurį finansuoja iš 2014–2020 m. Interreg V-A  Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa.

Pagrindinis projekto tikslas - padidinti programos vietovės lankytojų skaičių, gerinant ir plėtojant kultūrinio ir gamtos paveldo objektus, paslaugas ir produktus.

 

Projekte numatyta Palangos kurorto ir Pavilostos kraštotyros muziejuose įrengti interaktyvias ekspozicijas, kurių dėka muziejai taps patrauklesni lankytojams, ypatingai jaunajai kartai. Projekto įgyvendinimo metu taip pat bus suorganizuoti du konkursai, skirti Palangos ir Pavilostos gyventojams, sukurta mobili programėlė, išleista Palangos kurorto muziejaus įkūrimo istorija ir pagaminti suvenyrai. Visa informacija bus pateikiama keturiomis kalbomis: lietuvių, latvių, anglų ir rusų. Planuojama apsikeisti mobiliomis ekspozicijomis ir konkursų metu parengtomis parodomis bei jas pristatyti tiek Palangoje, tiek Pavilostoje.

Projektas bus naudingas bendruomenei ir vietiniams gyventojams, kaip krašto istorijos sklaidos priemonė, taip pat informuos apie kaimyninės šalies istoriją. Tarpvalstybinis bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Latvijos yra labai aktualus, nes šias šalis sieja bendra istorija, taip pat jų krantus skalauja Baltijos jūra, kuri padiktavo savo sąlygas vystantis tiek Palangai, tiek Pavilostai.

 

Europos regioninės plėtros fondo bendrasis finansavimas - 542 488,15 Eur.

Projekto trukmė: 2017 04 01 – 2018 09 30.

Nuorodos: www.latlit.eu ir www.europa.eu

 

Projekto pagrindinis partneris - Palangos kurorto muziejus (Lietuva)

Projekto partneris - Pavilostos savivaldybė (Latvija) www.pavilosta.lv

 

 

 

PROJEKTO PARTNERIŲ SUSITIKIMAS PAVILOSTOJE (LATVIJOJE) 2017.06.29

Š.m. birželio 21 d. Pavilostoje (Latvijoje) vyko projekto "Palanga. Pavilosta: Jūros įkvėpta istorija" partnerių susitikimas. Iki šiol vykę susitikimai buvo rengiami Palangoje, tad tai - pirmasis palangiškių apsilankymas partnerio būstinėje. Jame dalyvavo Palangos kurorto muziejaus direktorius JūratisViktoras Liachovičius, vyr. buhalterė Lina Sebeckienė, vyr. fondų saugotoja Virginija Paluckienė, Pavilostos kraštotyros muziejaus direktorė Irina Kurčianova bei Pavilostos savivaldybės projektų koordinatorė Vizma Gegerė.

Susitikimo metu apžiūrėtos Pavilostos kraštotyros muziejaus patalpos, kuriose bus įrengta, pagal projektą numatyta, nauja ekspozicija, susitarta dėl konkrečių interaktyvios ekspozicijos pasikeitimo datų kitą rudenį, apsvarstyta projekto reklaminė kompanija.

 

Projekto koordinatorė Virginija Paluckienė

MUZIEJAUS PLANUOSE - INTERAKTYVI EKSPOZICIJA 2017.05.31

Nuo 2014 m. veikiantis Palangos kurorto muziejus savo fonduose jau yra sukaupęs nemažai eksponatų, organizuoja įvairius renginius, kuriuose mielai lankosi palangiškiai ir miesto svečiai. Ir nors nuo pirmų savo gyvavimo dienų muziejus aktyviai įsiliejo į kultūrinį gyvenimą, vieno dalyko, leidžiančio būti pilnavertišku, jam trūksta. Tai – nuolatinės ekspozicijos, įdomiai pristatančios Palangos kraštą, jo istoriją ir čia gyvenusias bei kūrusias unikalias asmenybes. Tad jau kitąmet viloje „Anapilis“ planuojama įrengti ir visuomenei pristatyti analogų Vakarų Lietuvoje neturinčią, modernią, šiuolaikišką, interaktyvią ekspoziciją.

Praėjusį trečiadienį, gegužės 24 d., vyko pirmasis tarptautinio projekto „Palanga. Pavilosta: Jūros padiktuota istorija“ partnerių susitikimas. Šį projektą vykdo Palangos kurorto muziejus (Lietuva) ir Pavilostos savivaldybė (Latvija). Abu miestai turi nemažai panašumų, mat jų krantus skalauja Baltijos jūra, kuri darė ir tebedaro didelę įtaką šių miestų raidai ir tradicijoms. Planuojama, kad tiek Palangos kurorto, tiek Pavilostos kraštotyros muziejuose iki kitų metų vasaros bus įrengtos interaktyvios ekspozicijos, kurių dėka muziejai taps dar patrauklesni lankytojams. Gyventojai taip pat bus pakviesti dalyvauti dviejuose konkursuose: gražiausios kultūros paveldo nuotraukos ir įdomiausio eksponato. Abiejų konkursų laureatai bus apdovanoti, o atrinktos gražiausios kultūros paveldo nuotraukos - eksponuojamos Lietuvoje ir Latvijoje. Taip pat planuojama išleisti leidinį, pristatantį Palangos kurorto muziejaus įkūrimo istoriją, kuris bus išverstas į keturias kalbas bei sukurti mobilią programėlę, skirtą pažinti Palangą ir Pavilostą. Europos regioninio plėtros fondo bendrasis finansavimas – 542 488,15 Eur. Projektas prasidėjo šių metų balandžio mėnesį ir baigsis 2018 m. rugsėjyje.

Įvykusio susitikimo metu partneriai aptarė svarbiausius projekto vykdymo klausimus: buvo sudaryta projekto valdymo grupė, nustatytos pagrindinės įgyvendinimo procedūros, patvirtintas veiklų planas ir ataskaitų teikimo tvarka. Taip pat aptarta su interaktyviomis ekspozicijomis susiję klausimai, nustatytos preliminarios renginių ir susitikimų datos.                

Projektą finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A  Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa.

 

  Projekto koordinatorė Virginija Paluckienė

                                

                  

 

Kontaktai

Palangos kurorto muziejus
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 303156776    

Birutės al. 34 a, LT–00135 Palanga
Tel. 8 460 30576
El. paštas kurortomuziejus@gmail.com

Administracija dirba

Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Valstybinių švenčių išvakarėse dirba viena valanda trumpiau.

Duomenys kaupiami ir saugojami Juridinių asmenų registre, kodas 303156776, Steigėjas Palangos miesto savivaldybė  www.palanga.lt

Palangos kurorto muziejus
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas seo paslaugos optimizavimas