NAUJIENOS
MOKSLINĖ KONFERENCIJA "NAUJAUSI ARCHEOLOGINIAI TYRINĖJIMAI" 2017.11.20

2017 m. lapkričio mėn. 24-25 d. Palangos kurorto muziejuje vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Naujausi archeologiniai tyrinėjimai“.

Šis renginys - tai ilgametis, daugiau nei 40 metų vykstantis tęstinis projektas.

Konferencijoje archeologams ir plačiajai visuomenei bus pristatyti naujausi archeologiniai atradimai, aptarti jų rezultatai bei ateities perspektyvos. Bus galima sužinoti apie naujų tyrinėjimų metodų taikymą bei archeologijos mokslo ir paveldo apsaugos pasiekimus Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse.  

Įgyvendinus konferenciją Palangoje, dar kartą bus užtikrinta ilgametė ir graži tradicija kasmet rengti specialią mokslinę konferenciją, skirtą Lietuvos ir Baltijos regiono šalių archeologijos paveldo tyrinėjimams.

Archeologus ir besidominčius archeologija bei norinčius išklausyti pranešimų, prašome registruotis el. paštu archeologijosdraugija@yahoo.com iki  lapkričio 22 d. (trečiadienis). Registracija būtina. Vietų kiekis ribotas. Laiške prašome nurodyti savo vardą, pavardę bei atstovaujamą instituciją, jei tokia yra.

Konferencijos programa skelbiama Palangos kurorto muziejaus internetinėje svetainėje ir „Facebook“ paskyroje.

Muziejuje šia proga yra eksponuojama 2014-2016 m. archeologinių radinių paroda „Smėlio slėpiniai“ iš Palangos dvarvietės.

 

Renginio organizatoriai:  

Lietuvos archeologijos draugija

Palangos kurorto muziejus

    

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

ARCHEOLOGINIŲ RADINIŲ PARODA - "SMĖLIO SLĖPINIAI" 2017.11.13

Palangos kurorto muziejuje veikia naujausių Palangos archeologinių radinių paroda.

Archeologija – tai atradimų mokslas, kuris iš detalių leidžia atrasti, suprasti, patvirtinti, papildyti arba paneigti istoriniuose šaltiniuose užfiksuotą informaciją. Archeologiniai tyrimai buvo vykdomi 2014-2016 m. Palangoje - tarp koncertų salės ir Kurhauzo. Buvo atskleista tik fragmentiškai žinotos Viduramžių Palangos dvarvietės vieta ir po smėliu slypintys jos lobiai. Tyrimų metu buvo aptikta nemažai maloniai nustebinusių artefaktų, kurie įrodė, kad XVI – XVII a. Palanga nebuvo tik paprastas žvejų kaimelis prie jūros. Iš istorinių šaltinių žinoma, kad XVI a. pab. - XVII a. pr. Palangoje gyveno apie 1500-1750 valstiečių ir miestelėnų. Jie buvo valdomi iš Palangos dvaro, įsikūrusio prie miestelio, netoli jūros.

Parodoje galima susipažinti su arheologinių tyrimų metu rastais ir tam laikmečiui būdingais keramikos, metalo ir medienos dirbiniais.  Lankytojai taip pat galės sužinoti, kas yra “Kirminas” ir kokia jo paskirtis, pamatyti seniausiąjį lietuvišką stalo žaidimą “Malūnas” ir sužinoti jo taisykles, išvysti vieną iš vertingiausių eksponatų – signetą.

Nors paroda nėra didelė, kviečiame užsukti ir nepraleisti progos pirmiesiems pamatyti “Smėlio slėpinių” radinius.

 

Paroda veiks iki gruodžio 1 d.

Maloniai kviečiame!

 

PALANGOS STASIO VAINIŪNO MENO MOKYKLOS MOKINIŲ IR MOKYTOJŲ KŪRYBOS PARODA 2017.10.26

Spalio 27 d. 17-20 val. Palangos kurorto muziejuje vyks renginys "Liaudies kūryba. Šiuolaikinės interpretacijos" -  etnokultūrinės veiklos stovyklos, bei projekto "Lietuvių tautinio meno tradicijos Žemaitijoje. Muzika, dailė, architektūra."  rezultatų  pristatymas visuomenei.

Veiks paroda "Piliakalnių legendų atspindžiai", skirta Lietuvos piliakalnių metams paminėti.

Dalyviai: Palangos dailės ir muzikos kl. mokiniai, Šventosios folkloro kolektyvas, Palangos Moksleivių klubo vaikų folkloro ansamblis "Kikilis",  Klaipėdos J. Kačinsko, Ventos ir Vėžaičių kultūros centrų ir pagrindinės mokyklos tradicinių kanklių ansambliai. 

 

 

 

 

 

 

 

Renginys nemokamas

IN MEMORIAM 2017.10.16

      Jūratis Viktoras Liachovičius

     (1946–2017)

 

Šių metų spalio 15 d. netikėtai ir staiga Amžinybėn iškeliavo Palangos bendruomenei gerai pažįstamas ir visų gerbiamas žmogus, Palangos kurorto muziejaus direktorius Jūratis Viktoras Liachovičius.

Jūratis Viktoras Liachovičius gimė 1946 m. gegužės 8 d. Klaipėdoje. Netrukus tėvai su naujagimiu persikėlė į Palangą, kurioje J. V. Liachovičius praleido visą savo gyvenimą. Palanga jam buvo ne tik namai, bet ir įkvėpimo bei tyrinėjimų šaltinis. Baigdamas istorijos studijas Vilniaus universitete, kuriame studijavo 1967–1975 metais, Palangai skyrė savo baigiamąjį darbą, pavadinimu „Palangos miesto istorija“. 1968–1970 m. Palangos vidurinėje mokykloje dirbo istorijos mokytoju. Nuo 1970 iki 1991 m. dirbo Palangos kelionių ir ekskursijų biure metodinio skyriaus vedėju ir direktoriaus pavaduotoju. 1991–1992 m. – UAB „Rek“ turizmo centro direktorius, 1992–1994 m. - UAB „Kompo“ direktorius, 1994–2003 m. - UAB „Gamanta“ direktorius. Nuo 2003 m. savo veiklą susiejo su Klaipėdos universitetu, kuriame dirbo iki 2014 m. Kasmet koordinuodavo 10–15 didelės apimties archeologines ekspedicijas, buvo 40-ties povandeninio kultūros paveldo tyrimų ekspedicijų vadovas. Puikiai išmanydamas povandeninio kultūros paveldo problematiką, ypatingai daug laiko skyrė povandeninio paveldo objektų paieškai, medžiagos apie juos rinkimui ir sisteminimui. Jo surinkta ir apdorota medžiaga ypač papildė Lietuvos vandenyse nuskendusių ir sudužusių laivų registrą.

Nuo 2014 m. vasario 2 d. J. V. Liachovičius vadovavo Palangos kurorto muziejui.

Netekome dėmesingo, labai atsakingo, drąsaus ir išmintingo žmogaus. Jis buvo muziejaus varomoji jėga ir ašis, apie kurią sukosi visa muziejaus veikla. J. V. Liachovičius kūrė Palangos kurorto muziejų  ir nuoširdžiai siekė, kad Palangos istorija būtų žinoma ir prieinama visiems žmonėms, kad ši įstaiga būtų moderni, gyva, populiari ir atvira. Jo energija ir ryžtas įkvėpė visą muziejaus kolektyvą. Dirbti su šiuo ypatingu žmogumi visiems muziejaus darbuotojams buvo didelė garbė ir laimė. Muziejaus kolektyvas sieks užbaigti visus jo pradėtus darbus bei įgyventi visas svajones.

Visada susirūpinęs, ieškantis, nerimstantis ir kartu labai draugiškas ir energingas  – toks Jūratis Viktoras Liachovičius išliks daugelio palangiškių atmintyje.
Nuoširdžiai užjaučiame velionio šeimą: žmoną Janiną, sūnų Adą, dukras Ingridą ir Juritą. Liūdime kartu su jais.

 

Atsisveikinti su velioniu bus galima spalio 17 d. (antradienį) nuo 15 val., Palangos kurorto muziejuje, viloje „Sofija“. Urna išnešama spalio 18 d. (trečiadienį) 11.30 val.  

 

 

                                                                      Palangos kultūros bendruomenė

 

KURORTO MUZIEJUJE PRISTATYTA BALTŲ VIENYBĖS DIENAI SKIRTA PARODA 2017.09.29

Rugsėjo 23 d. Palangos kurorto muziejuje buvo pristatyta paroda „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje“.

Baltiška veikla muziejuje virė nuo pat vidurdienio - dūzgė moksleivių kalbų mokyklėlė „Baltiški žaidimai“. Vaikai šmaikščiai bandė susikalbėti baltiškomis kalbomis, vykdė įvairiausias užduotis ir jas pristatė. Tačiau į užduotis įnikusius vaikus pertraukė ir pasveikino atvykę garbūs svečiai: Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Latvijos Saeimos pirmininkė Inara Mūrniece, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Jelgavos miesto vicemerė Rita Vectirane, „Aušros“ muziejaus direktorius ir parodos idėjos autorius Raimundas Balza ir kt. Pirmasis sveikinimo žodį tarė muziejaus direktorius Jūratis Viktoras Liachovičius, veikiančia paroda džiaugėsi Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius. Svečiai apžiūrėjo parodą, bendravo ir linkėjo sėkmės „Baltiškų žaidimų“ dalyviams. Seimo pirmininkas V. Pranckietis  vaikams linkėjo sėkmės prabildamas latviškai.

Paroda veiks iki spalio 30 d.

KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖ KVIEČA TAPTI KULTŪROS IR MENO PROJEKTŲ EKSPERTAIS 2017.09.29

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyrius inicijuoja naujo kultūros ir meno projektų ekspertų sąrašo sudarymą ir kviečia teikti kandidatūras tapti kultūros ir meno projektų ekspertais.
Klaipėdos miesto savivaldybės taryba 2017 m. rugpjūčio 29 d. dieną sprendimu Nr. T2-187 patvirtino naują kultūros bei meno projektų finansavimo Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašą, Kultūros bei meno projektų vertinimo ekspertų atrankos aprašą ir Kultūros bei meno projektų vertinimo ekspertų darbo reglamentą, kurie iš esmės keičia kultūros ir meno projektų vertinimo teisinį reguliavimą.
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyrius inicijuoja naujo kultūros ir meno projektų ekspertų sąrašo sudarymą ir kviečia teikti kandidatūras tapti kultūros ir meno projektų ekspertais. Ekspertų atranka atliekama viešojo konkurso būdu, vadovaujantis kultūros ir meno sričių įvairovės principu. Už ekspertinį darbą apmokama viešųjų pirkimų įstatyme numatyta tvarka.
Kviečiame vertinti šias kultūros ir meno sritis: muzika, scenos menai, tarpsritiniai projektai, architektūra, vizualieji menai, leidyba, istorija, etnokultūra, kultūros edukacija, kultūros tyrimai, jūrinė kultūra, kūrybinių industrijų projektai ir kt.
Asmuo, norintis teikti ekspertinio vertinimo paslaugas, Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento Kultūros skyriui paštu arba elektroniniu būdu pateikia:

1. pretendento anketą (1 priedas) (pridedama);

2. išsilavinimą patvirtinančių dokumentų kopijas;

3. laisvos formos kūrybinės veiklos aprašymą.

Asmuo, pretenduojantis teikti ekspertinio vertinimo paslaugas, turi atitikti šiuos reikalavimus:

1. turėti aukštąjį universitetinį, jam prilygintą arba tam tikros kultūros ar meno srities išsilavinimą;

2. turėti specialiųjų žinių, įgūdžių, kompetencijos ir ne mažesnę kaip 3 metų profesinės veiklos, darbo ar paraiškų ekspertinio vertinimo patirtį kultūros ir meno ar kitoje srityje;

3. būti nepriekaištingos reputacijos. Asmuo nelaikomas nepriekaištingos reputacijos, jeigu jis per praėjusius 5 metus buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos padarymo, jeigu jo teistumas neišnykęs arba nepanaikintas.

Asmuo, pretenduojantis teikti ekspertinio vertinimo paslaugas Savivaldybės administracijai, negali būti Kultūros ir meno tarybos prie Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos (toliau – KMT) nariu.

Prieš pradėdamas darbą ekspertas pasirašo nustatytos formos nešališkumo deklaraciją konfidencialumo pasižadėjimą ir sutartį su administracijos direktoriumi

 Jei turite klausimų, prašome kreiptis į Kultūros skyriaus vyr. specialistę Kristiną Skiotytę (846) 39 61 73 arba el. paštu kristina.skiotyte@klaipeda

Nurodytus dokumentus kviečiame siųsti šiais el. p.: kristina.skiotyte@klaipeda.lt; kristina.norvile@klaipeda.lt, arba paštu – Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriui, Liepų g. 11, 91502, Klaipėda.

Pretendentų anketų laukiame iki spalio 9 d.

 Pridedama:

2017 m. liepos 27 d. sprendimas Nr.T2-187 "Dėl kultūros bei meno projektų finansavimo Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto lėšomis tvarkos nustatymo

Pretendento anketa.    

RUGSĖJO 30 D. SENJORŲ DIENA 2017.09.21

 

Minėdami Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, maloniai kviečiame senjorus rugsėjo 30 d. apsilankyti Palangos kurorto muziejuje nemokamai.

Laukiame Jūsų nuo 10.00 iki 16.30 val.

 

RUGSĖJO 30 D. DOKUMENTINIS FILMAS "KARO LAIVAS PREZIDENTAS SMETONA" 2017.09.15

2017 m. rugsėjo 30 d. kviečiame į Palangos kurorto muziejaus salę, kur bus rodomas režisieriaus Rimo Bružo dokumentinis filmas „Karo laivas „Prezidentas Smetona“. Šių metų vasarą  Klaipėdos universiteto mokslininkai ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų atstovai škuna „Brabander“ plaukė Estijos krantų link vykdyti mokslinės ekspedicijos.

Ekspedicijos vadovas prof. Vl. Žulkus yra minėjęs,­ kad ekspedicijos tikslas buvo identifikuoti „Prezidentą Smetoną“ ir kitus tame rajone karo metais nuskendusius  mažesnius prekybinius tarpukario Lietuvos laivus „Panevėžys“, „Kretinga“ ir „Utena“. Anot jo, šiuo metu 60-80 metrų gylyje gulinčio laivo identifikavimas turi istorinę reikšmę, nes tai yra mūsų pirmas karinis laivas, kūręs Lietuvos karinio laivyno tradicijas. Taip pat vienas iš ekspedicijos tikslų buvo filmo, pasakojančio apie ekspediciją, jos užkulisius, dalyvius, ir jų unikalią kelionę audringa Baltijos jūra sukūrimas.Filmo peržiūroje dalyvaus filmo režisierius Rimas Bružas bei karo istorikas, prof. dr. Valdas Rakutis.

 

 

 

 

 

Renginys nemokamas

Maloniai kviečiame

 

RUGSĖJO 27 D. PASAULINĖ TURIZMO DIENA 2017.09.21

Tarptautinė turizmo organizacija paskelbė rugsėjo 27 dieną Pasauline turizmo diena 1979 m. Generalinės asamblėjos III-ojoje sesijoje. Jos pradininkų laikomas baptistų dvasininkas Tomas Kukas (Thomas Cook). Ši diena švenčiama siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Įvairiose šalyse šią dieną rengiami festivaliai, organizuojami turistiniai maršrutai. Turizmas – tai prasmingas ir sveikas laisvalaikio leidimo būdas.

Lankytojams ištarusiems slaptažodį ATKURTAI LIETUVAI 100, įėjimas į muziejų nemokamas.

RUGSĖJO 23 D. BALTŲ VIENYBĖS DIENA 2017.09.13

Palanga rugsėjo 23 d. pakvies skambiai minėti Baltų vienybės dieną. Svečių šios šventės metu, neabejojama, kurortas sulauks išties nemažai – renginiai skirti tiek lietuviams, tiek ir mūsų kaimynams latviams, ir visų jų metu bus akcentuojama baltų vienybė.

Tarpvalstybiniu lygiu

Žinia apie tradicinę, tačiau kasmet vis kitame mieste (paeiliui – Lietuvos ir Latvijos) minimą Baltų vienybės dieną pasklis ir po Europą, kadangi į šventinius renginius palangiškiai pakvietė ir Palangos miestų-partnerių atstovus iš užsienio šalių, o tokių miestų kurortas turi trylika.

Baltų vienybės dieną palangiškiai tradiciškai mini kasmet, tačiau šiemetinė šventė bus išskirtinė – jos metu, be kitų svečių, kurortas sulauks ir oficialių Lietuvos bei Latvijos delegacijų – Seimo pirmininkų, kultūros ministrų, kitų ministerijų atstovų, taip pat – diplomatų.

Šventinė programa parengta taip, kad renginiai telktų įvairaus amžiaus žmones iš Lietuvos ir Latvijos – visi norintys bus kviečiami dalyvauti bendrose veiklose, įvairiose rungtyse, susipažinti su senaisiais baltų amatais, dar kartą atrasti lietuvių bei latvių panašumus.

„Rengdami programą siekėme, kad ji būtų kuo platesnė ir įvairesnė. Tad Baltų vienybės dieną Palangoje įvairiose miesto erdvėse skambės labai įvairi muzika – galima sakyti, mieste bus sukurta išskirtinai šventinė atmosfera. Taip pat vyks labai įvairūs renginiai: Lietuvos ir Latvijos tautodailininkų mugė „Palangos stalas 2017“, tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely 2017“, barbekiu čempionatas, maisto vagonėlių šventė, įvairios varžytuvės ir kiti. Palanga Baltų vienybės dieną linksmai nuteiks kiekvieną“, – sakė vienas iš šventės organizatorių – UAB „Palangos renginiai“ direktorius Paulius Sangavičius.

img   Plačiau
PALANGOS KURORTO MUZIEJUJE – ŠIAULIŲ „AUŠROS“ IR G. ELIASO JELGAVOS ISTORIJOS IR MENO MUZIEJŲ PARODA, SKIRTA LIETUVOS IR LATVIJOS NEPRIKLAUSOMYBIŲ 100-MEČIAMSPALANGOS KURORTO MUZIEJUJE – ŠIAULIŲ „AUŠROS“ IR G. ELIASO JELGAVOS ISTORIJOS IR MENO MUZIEJŲ PARODA, SKIRTA LIETUVOS IR LATVIJOS NEPRIKLAUSOMYBIŲ 100-MEČIAMS 2017.09.06
MOKSLINĖ KONFERENCIJA "PALANGOS ŽYDAI. IŠNYKUSI MIESTO BENDRUOMENĖS DALIS"MOKSLINĖ KONFERENCIJA "PALANGOS ŽYDAI. IŠNYKUSI MIESTO BENDRUOMENĖS DALIS" 2017.09.05
RUGSĖJO 1 IR 2 D. MUZIEJAUS LANKYMAS NEMOKAMASRUGSĖJO 1 IR 2 D. MUZIEJAUS LANKYMAS NEMOKAMAS 2017.08.29
PALANGOS KURORTO MUZIEJUJE - MOKSLINĖ KONFERENCIJA "PALANGOS ŽYDAI. IŠNYKUSI MIESTO BENDRUOMENĖS DALIS"PALANGOS KURORTO MUZIEJUJE - MOKSLINĖ KONFERENCIJA "PALANGOS ŽYDAI. IŠNYKUSI MIESTO BENDRUOMENĖS DALIS" 2017.08.25
RUGPJŪČIO 4 D. PALANGOS KURORTO MUZIEJUJE - SUSITIKIMAS SU PROJEKTO "LIETUVOS KARO LAIVAS PREZIDENTAS SMETONA" DALYVIAISRUGPJŪČIO 4 D. PALANGOS KURORTO MUZIEJUJE - SUSITIKIMAS SU PROJEKTO "LIETUVOS KARO LAIVAS PREZIDENTAS SMETONA" DALYVIAIS 2017.07.28
RUGPJŪČIO 2 D. PASAULIO BALSAI. MUZIKOS FESTIVALYJE "AVE MARIA"RUGPJŪČIO 2 D. PASAULIO BALSAI. MUZIKOS FESTIVALYJE "AVE MARIA" 2017.07.05
KONCERTAS. ESPASIO FLAMENCOKONCERTAS. ESPASIO FLAMENCO 2017.07.03
XXVII TARPTAUTINIS JAUNŲJŲ MENININKŲ SEMINARAS "GINTARINĖ SVETAINĖ"XXVII TARPTAUTINIS JAUNŲJŲ MENININKŲ SEMINARAS "GINTARINĖ SVETAINĖ" 2017.06.20
PAPLŪDIMIO MADA. 150 METŲ. IŠ ALEXANDRE VASSILIEV KOLEKCIJOSPAPLŪDIMIO MADA. 150 METŲ. IŠ ALEXANDRE VASSILIEV KOLEKCIJOS 2017.05.29
PALANGOS KURORTO ŠVENTĖ "MYLIŲ PALANGĄ"PALANGOS KURORTO ŠVENTĖ "MYLIŲ PALANGĄ" 2017.05.16

Kontaktai

Palangos kurorto muziejus
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 303156776    

Birutės al. 34 a, LT–00135 Palanga
Tel. 8 460 30576
El. paštas kurortomuziejus@gmail.com

Administracija dirba

Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Valstybinių švenčių išvakarėse dirba viena valanda trumpiau.

Duomenys kaupiami ir saugojami Juridinių asmenų registre, kodas 303156776, Steigėjas Palangos miesto savivaldybė  www.palanga.lt

Palangos kurorto muziejus
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas seo paslaugos optimizavimas