NAUJIENOS
PASAULIO BALSAI. MUZIKOS FESTIVALYJE "AVE MARIA" 2017.07.05

Rugpjūčio 2 d., trečiadienis, 19 val., Palangos kurorto muziejus

 

Svečiuose pas Sofiją

 

DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas)

                                                                         SILVIJA VAITKEVIČIŪTĖ (smuikas)

                                                                                   MILDA UMBRUSEVIČIŪTĖ (fortepijonas)

 

Lietuvos didikę, filantropę Sofiją Tiškevičienę menančiame Palangos kurorto muziejuje festivalio koncertas rengiamas pirmą sykį. Trijų jaunosios kartos menininkių ansamblis pristato koncertinę programą „Svečiuose pas Sofiją“ – rugpjūčio 2 d. vakarą grafienės svečių viloje netrūks ištaigingos ir grakščios muzikos akordų.  Programoje  – J. Brahms, Ch. Gounod, J. Offenbach ir ne tik.

Koncerto solistė Lietuvos nacionalinio operos teatro operos stažuotoja Dovilė Kazonaitė įgijo magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur studijavo pas  prof. A. Krikščiūnaitę ir prof. V. Prudnikovą. Solistė parengė ir atliko įsimintinus vaidmenis:  Barbarina, Cherubinas  W. A. Mozarto operoje „Figaro vedybos“,  Anina (G. Verdi  „Traviata“), Mersedes  vaidmuo G. Bizet „Karmen“, Tatjana (P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“), Eglė V. Klovos operoje „Pilėnai „ ir kiti.

Kazonaitė rengia solinius koncertus, koncertuoja  su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos kameriniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestrais, dirigentais J. Domarku, G. Rinkevičiumi,  J. Wallnigu (Austrija), D. Rustioni (Italija), R. Šerveniku.

D. Kazonaitė tapo trijų dainininkų konkursų laureate, konkurso Latvijoje diplomante.

Smuikininkė Silvija Vaitkevičiūtė yra laimėjusi prizus Lietuvos jaunųjų atlikėjų R. Katiliaus konkurse, Lietuvos jaunųjų stygininkų  V. Radovičiaus varžytuvėsne bei tarptautiniuose jaunųjų smuikininkų konkursuose Taline, Kopenhagoje. Nacionalinėje M. K.Čiurlionio menų mokykloje mokėsi pas B. Šmidtienę, prof. R. Katlių, D. Dikšaitį, studijas tęsė  prof. I. Armonaitės Galinienės klasėje.  Stažavosi  Zalzburgo (Austrija) Mozarteumo universitete, 2010–2012 m. studijavo ir įgijo Leipcigo (Vokietija) aukštosios muzikos mokyklos magistro laipsnį.

Smuikininkė tobulinasi meistriškumo kursuose Olandijoje, griežia tarptautiniuose jaunimo orkestruose,  aktyviai koncertuoja ir kaip solistė, ir su kameriniais ansambliias. . Ji yra koncertavusi festivaliuose Lietuvoje, Vokietijoje, Olandijoje, Austrijoje.

Pianistė Milda Umbrusevičiūtė įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistro laipsnį. Pianistė mokėsi prof. H. Radvilaitės fortepijono solo ir doc. A. Kisieliūtės koncertmeisterio klasėse. Studijavo L Janáčeko muzikos ir teatro akademijoje (Čekija) ir J Sibeliaus akademijoje (Suomija). Rečitalius rengė visose trijose  aukštojo mokslo įstaigose, taip pat pasirodė festivaliuose „Kristupo klavyrai“, „Fortepijoninės muzikos vasara Druskininkuose“. Jai buvo patikėta koncertuoti solo su Kauno bei Šiaulių kameriniais orkestrais. Šiuo metu dirba koncertmeistere Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dažnai koncertuoja kaip solistė, kamerinių ansamblių narė ir koncertmeisterė. Dalyvauja operų pastatymų projektuose, nuolat tobulinasi meistriškumo kursuose.

 

Bilietas – 10 Eur.

Bilietus galima įsigyti Nacionalinio bilietų platintojo sistemoje „Bilietai LT“

 

KONCERTAS. ESPASIO FLAMENCO 2017.07.03

Palangos kurorto muziejaus salėje liepos 5 d. 20 val. Valerio Chacon ir Ksenia Chacon - "ESPASIO FLAMENCO"!

 

Valerio Chacon pirmą kartą paėmė į rankas gitarą būdamas devynerių. Šiandien jis yra andalūziškos gitaros mokyklos atstovas, virtuozas. Valerio gitaros tradiciniam flamenko skambesiui būdingas subtilus rytietiškas melodingumas. Valerio ir Ksenija - dažni svečiai Lietuvoje, tačiau mūsų salėje jo gitara skambės pirmą kartą.

 

 

Bilietų kainos: vaikams - 5 Eur, senjorams - 7 Eur ir suaugusiems - 10 Eur.

XXVII TARPTAUTINIS JAUNŲJŲ MENININKŲ SEMINARAS "GINTARINĖ SVETAINĖ" 2017.06.20

Kviečiame į  XXVII tarptautinio jaunųjų menininkų seminaro „Gintarinė svetainė“ renginius ir koncertus Palangos kurorto muziejaus salėje. Koncertuose girdėsite styginių instrumentų muzikos opusus atliekamus jaunųjų pianistų, smuikininkų, violončelistų, tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatų ir diplomantų.

Tarptautinis jaunųjų menininkų seminaras „Gintarinė svetainė“ – tai jau dvidešimt septintus metus atviro Lietuvos kultūros fondo ir Balio Dvariono labdaros ir paramos fondo organizuojamas renginys. Tarp seminaro renginių partnerių yra ir Palangos kurorto muziejus. Jaunieji menininkai kiekvienais metais birželio mėnesį tobulinasi meistriškumo kursuose, kuriuos veda žymūs šalies ir užsienio pedagogai, dalinasi gerąja patirtimi ir džiugina pajūrio gyventojus savo koncertais.

Mūsų salėje koncertai vyks birželio 22 ir 27 dienomis.

Maloniai kviečiame ir linkime gerų įspūdžių!

 

 

PAPLŪDIMIO MADA. 150 METŲ. IŠ ALEXANDRE VASSILIEV KOLEKCIJOS 2017.05.29

Pavargęs nuo buitiškų problemų šiuolaikinis žmogus dažnai veržiasi į paplūdimį pasidžiaugti saule ir jūra. Senovėje žmonės maudėsi nuogi ir nesigėdijo nei savo kūno, nei įdegio, nors įrengtų paplūdimių, kaip žinoma, nebuvo. Mes dažnai pamirštame, kad ilgus amžius žmonės maudėsi nuogi arba su apatiniais baltiniais ir mada nebuvo aktuali. Nebuvo jokių paplūdimių maudymuisi, maudėsi ant upės ar jūros kranto, o įdegę buvo tik žvejai ir valstietės. Paplūdimio apranga atsirado palyginus neseniai, maždaug prieš 100 metų. Krikščioniška moralė persekiojo nuogą kūną ir viską, kas su juo susiję. Maudymosi mada buvo atvežta į Europą žymiai vėliau, Kryžiaus žygių epochoje iš Artimųjų Rytų, sekant turkiškų pirčių papročiu. Rusijoje, pavyzdžiui, maudėsi su apatiniais marškiniais, daugiau upėse ir ežeruose nei jūroje. Susidomėjimas jūros voniomis atsirado tik 18 a. antroje pusėje, kai atsirado atskiros maudyklės drąsuoliams, o terapiniais tikslais jūros maudyklių nauda atrasta tik 19 a. Ir jos buvo daugiau vyriškos, mamos vertino vaikščiojimą pajūriu, gydantį jūros orą ir prisibijojo įdegio – juk odos tamsumas buvo prasčiokų bruožas.

Vokietijoje kurortai atsirado 1820 m. Baltijos pakrantėje, Vakarinėje Prūsijoje ir viena iš pirmųjų tokių madingų vietų, skirtų gydyti jūros oru ir vandeniu buvo Kranco kurortas.

 Viktorijos laikų Anglijoje prasideda maudynių palaikymo judėjimas. 19 a. II pusėje kasdienėje aprangoje atsiranda pirmieji maudymosi kostiumai. Tai buvo labai uždari ir sunkūs, primenantys kombinezonus iš žydros vilnos su pūstomis kelnaitėmis, kuriuos damos apsivilkdavo specialiose kabinose. Maudymosi kabinas veždavo į jūrą seklumoje arkliais, vežikas palikdavo kabiną vandeny, dama persirengdavo maudymosi kostiumėliu su kepuraite, paplaukiodavo, po to, vėl persirengdavo. Tokiu būdu maudymosi kostiumėlis būdavo paslėptas visiškai nuo žmonių akių. Prie jo dar būdavo maudymosi skraistė.

Tik 20 a. pradžioje aprangos dalimi tapo trikotažiniai maudymosi kostiumėliai iš vilnos, dažnai su horizontaliomis juostomis, kurios suartino vyrų ir moterų madą – vyrai niekada nesimaudė nuoga krūtine – tai buvo gėdinga.

 

img   Plačiau
PALANGOS KURORTO ŠVENTĖ "MYLIŲ PALANGĄ" 2017.05.16

 

Palanga pasitinka vasarą su nauja legenda

 

Palangos kurorto šventė, kurios metu pažymima vasaros pradžia, kviečia prisiminti istoriją ir patirti naujų įspūdžių prie jūros. Gegužės 26 - 28 d. vyksianti šventė žada sportinių veiklų, koncertų, parodų ir pramogų įvairovę bei gausą.

 

Šventės programą padiktavo pasirinkta data

 

Gegužės paskutinį savaitgalį kurorte vyks net du festivaliai – pučiamųjų muzikos festivalis „Amber wind“ bei sporto festivalis „Sportas visiems“. Tačiau tuo nuspręsta neapsiriboti, prisiminus, kad lygiai prieš 140 metų grafas Juozapas Tiškevičius II „patiesė pamatus“ Palangos kurortui, tokiam koks jis atrodo šiandien. Tuo metu buvo pradėti Kurhauzo statybos darbai, suplanuotas parkas, Basanavičiaus g., sukurta miesto vizija. Būtent tuo metu prasidėjo Palangos virsmas vienu garsiausiu Lietuvos kurortu.

 

Šventės simbolis - grafas Tiškevičius

 

Šventės organizatorius - Palangos kultūros ir jaunimo centras nusprendė žaismingai priminti ne tik istorinę datą, bet ir miesto legendą - grafą Juozapą Tiškevičių II, kuris tapo šių metų kurorto šventės simboliu. Atgaivinti prisiminimus apie Palangos grafus paskatino ne tik istorija, bet ir iškilmingas rekonstruotos Grafų Tiškevičių alėjos atidarymas įvyksiantis gegužės 26 d. 12 val. ir taip pat visus metus veikiantis interaktyvus turas - „Tiškevičių bulvaras“.

 

 

 

 

img   Plačiau
MUZIEJŲ NAKTIS. LITERATŪRINIS VAKARAS 2017.05.15

Kurorto muziejus, prisijungdamas prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos, kviečia gegužės 20 d. praleisti vakarą Anapilio viloje.

18 val. vyks literatūrinis vakaras "Vasarą pasitinkant", kuriame Palangos literatai skaitys savo ir kitų autorių kūrybą.

Anapilio viloje, kur dabar įsikūręs Palangos kurorto muziejus, gaubia iš lūpų į lūpas perduodamos legendos ir paslaptingos istorijos apie ten esančius vaiduoklius. Todėl jau pritemus kviečiame visus, kažką panašaus patyrusius šiame pastate, pasidalinti savo istorijomis prie arbatos puodelio.

Taip pat bus galima apžiūrėti čia veikiančias laikinąsias parodas. Kas žino, gal pamatysite ar pajusite kažką neįprasto.

 

 

 

Lankytojų lauksime iki 21 val.

Arbata vaišina muziejus.

INFORMACIJA LANKYTOJMAS 2017.05.11

Informuojame, kad š.m. gegužės 22 - birželio 1 d. d. bus keičiama muziejaus ekspozicija, todėl lankytojai nebus aptarnaujami.

MEDICINOS DARBUOTOJŲ DIENA 2017.05.02

Palangos miesto savivaldybė balandžio 26 d. kurorto muziejaus salėje surengė šventinį koncertą, skirtą Medicinos darbuotojų dienai. Ta proga puikią programą atliko mecosopranas Judita Leitaitė, o pianistė Audronė Juozauskaitė pirmą kartą prakalbino naująjį muziejaus pianiną Petroff.

„...ir jei kas paklaus, kas yra Anapilis, atsakysiu, jog tai ne tik vila, kurioje įsikūręs Palangos kurorto muziejus, bet ir nepakartojamo jaukumo salė su absoliučiai nauju aksominio tembro pianinu Petroff ir unikaliomis gyvomis dekoracijomis už lango...“ (A. Juozauskaitė)

 „Labai jauki, su gera aura salė, puiki akustika.“ (J. Leitaitė)

JAUNOSIOS PIANISTĖS SAULĖS PUKINSKAITĖS REČITALIS 2017.04.20

2017 m. balandžio 29 d. 17 val., Palangos kurorto muziejaus salėje skambės jaunosios Palangos pianistės Saulės Pukinskaitės atliekami fortepijoninės muzikos perlai iš klasikos lobynų.

Saulė gimė 2001 m. Palangoje. Pirmuosius žingsnius į meno pasaulį žengė būdama šešerių, kai pradėjo mokytis St. Vainiūno meno mokykloje. Aštuonerių įstojo į meno mokyklos fortepijono pirmą klasę pas vyresniąją mokytoją Galiną Zadonskają. Saulė pajuto meilę muzikai, daug dirbo, jai gerai sekėsi. Ji ėmė savo ateitį sieti su muzika. Sėkmingai muzikavo fortepijoniniuose duetuose, aktyviai dalyvavo mokyklos, miesto renginiuose, koncertuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose muzikos festivaliuose, konkursuose.

2013 m. įstojo į Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos fortepijono skyriaus 6-tą klasę, mokosi ten ir dabar mokytojos metodininkės Birutės Buinevičienės fortepijono klasėje.

Tais pačiais metais Saulė tapo V-ojo Lietuvos jaunųjų pianistų šiuolaikinės fortepijoninės muzikos konkurso „Šypsenėlė“  I-ojo turo diplomante. 2016 m. I-ajame tarptautiniame konkurse  “Trofeo Musicale” laimėjo Grand Prix, VI tarptautinio  konkurso “Gradus ad Parnassum” – III-čios vietos laureatė, I-ajame tarptautiniame konkurse-festivalyje “Baltijos perlai” užėmė I-ąją vietą. Visų laurų nė nesuminėti. Tačiau Saulei puikiai sekasi iki šiol ir ne tik muzikiniai, bet ir bendrojo lavinimo dalykai.  Atėjus įkvėpimui rašo eiles. Anksčiau mėgo piešti bei užsiimti įvairiais rankdarbiais - lankstė origami, lipdė iš modelino, vėrė karoliukus. Tačiau dabar mergaitė visą laisvą laiką paskiria muzikai, o tuo pasidžiaugti kviečiame į kurorto muziejaus salę.

 

 

Maloniai kviečiame!

 

MOSTAS SAVO MIESTUI 2017.04.20

Legendinėje Anapilio viloje veikiančiame Palangos kurorto muziejuje nuo balandžio 28 d. pradedama eksponuoti paroda Mostas savo miestui. Tokiu parodos pavadinimu po 12 metų pertraukos Palangos kūrybinė grupė "Mostas" sveikina atgimusį Anapilį. Paskutinį kartą šešių mostiečių darbai čia buvo eksponuojami 2005 m. plenero "Ką pajūrio vėjai šneka..." parodoje. Tai tikrai džiugus mūsų miesto dailininkų grįžimas į nuo seno branginamą, restauruotą ir vėl vizualiajam menui atvirą, senąją Anapilio vilą. 

Mielai savo kūryba pasidalinti sutiko Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, Juozas Griušys, Romas Paulikas, Dovilė Oškinytė, Rasa Užpelkytė, Ieva Litvaitytė, Eglė Lipinskaitė, Reda Rimkutė-Ščerbakovienė, Gražina Eimanavičiūtė, Miglė Jonaitienė.

Ši "Mosto" paroda kurorto muzieuje svečiuosis tris savaites, vėliau ji iškeliaus į Jurbarką, kur spalvomis džiugins Jurbarko viešosios bibliotekos lankytojus.

 

 

 

 

Maloniai kviečiame apsilankyti !

KERAMIKO JONO GRUNDOS PARODĖLĖKERAMIKO JONO GRUNDOS PARODĖLĖ 2017.04.12
DOKUMENTINIŲ FILMŲ CIKLAS "PRAEITIES KARTŲ LIUDYTOJAI"DOKUMENTINIŲ FILMŲ CIKLAS "PRAEITIES KARTŲ LIUDYTOJAI" 2017.04.03
PRASIDEDA "PALANGOS DIENOS" - KVIEČIAME PRISIMINTI ISTORIJA IR KARTU ŠVĘSTI KURORTO GIMTADIENĮPRASIDEDA "PALANGOS DIENOS" - KVIEČIAME PRISIMINTI ISTORIJA IR KARTU ŠVĘSTI KURORTO GIMTADIENĮ 2017.03.30
KNYGOS PRISTATYMAS "LIETUVOS ŠVYTURIŲ ISTORIJA"KNYGOS PRISTATYMAS "LIETUVOS ŠVYTURIŲ ISTORIJA" 2017.03.24
2017 M. SUNEŠTINIS MUZIEJUS2017 M. SUNEŠTINIS MUZIEJUS 2017.03.21
ARVYDO BARYSO FILMO PERŽIŪRA "IŠBARSTYTI ŽODŽIAI"ARVYDO BARYSO FILMO PERŽIŪRA "IŠBARSTYTI ŽODŽIAI" 2017.03.10
KVIEČIAME REGISTRUOTIS DALYVAUTI SUNEŠTINIAME MUZIEJUJEKVIEČIAME REGISTRUOTIS DALYVAUTI SUNEŠTINIAME MUZIEJUJE 2017.03.09
TV APYBRAIŽŲ CIKLAS "PASISLĖPUSI PALANGA"TV APYBRAIŽŲ CIKLAS "PASISLĖPUSI PALANGA" 2017.03.06
PARODA. ŠVENTOSIOS ŽEMĖS ATMINTIES ŽENKLAIPARODA. ŠVENTOSIOS ŽEMĖS ATMINTIES ŽENKLAI 2017.03.02
"JŪROS ISTORIJOS" IŠPLAUKĖ LAIVAIS. ARTĖJANTIS KOVAS-PALANGOS MĖNUO"JŪROS ISTORIJOS" IŠPLAUKĖ LAIVAIS. ARTĖJANTIS KOVAS-PALANGOS MĖNUO 2017.02.20

Kontaktai

Palangos kurorto muziejus
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 303156776    

Birutės al. 34 a, LT–00135 Palanga
Tel. 8 460 57216
El. paštas kurortomuziejus@gmail.com

Administracija dirba

Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Valstybinių švenčių išvakarėse dirba viena valanda trumpiau.

Duomenys kaupiami ir saugojami Juridinių asmenų registre, kodas 303156776, Steigėjas Palangos miesto savivaldybė  www.palanga.lt

Palangos kurorto muziejus
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas seo paslaugos optimizavimas