NAUJIENOS
SPALIO 19 D. 16 VAL. ATIDAROMA FOTOGRAFIJŲ PARODA , SKIRTA RUMUNIJOS DIDŽIOJO SUSIVIENIJIMO ŠIMTMEČIUI 2018.10.15

2018 m. spalio 19 d. 16 val. Palangos kurorto muziejuje atidaroma fotografijų paroda, skirta 1918 metų Rumunijos Didžiojo Susivienijimo šimtmečiui.

Tarpukario Rumunijos fotografijų paroda apima šaliai svarbius šio laikotarpio įvykius: karaliaus Ferdinando karūnavimą, Pirmojo pasaulinio karo pabaigą, 1918 m. Didįjį susivienijimą (Besarabijos, Bukovinos ir Transilvanijos prijungimas prie Rumunijos), Paryžiaus taikos konferenciją (1919–1920 m.).

Nespalvotose nuotraukose vaizduojami su minėtais įvykiais susiję tuometinio gyvenimo fragmentai. Parodos sudarytojas – Nacionalinio Kotročenio (Cotroceni) muziejaus Bukarešte direktorius Liviu Sebastianas Jicmanas. Ją parengė Rumunijos ambasada Lietuvoje.

Paroda muziejuje veiks iki lapkričio 30 d.

Kviečiame dalyvauti visus neabejingus istorijai, mėgstančius senas fotografijas ir jose įamžintas Rumunijos praeities akimirkas.

Parodos atidaryme dalyvaus Rumunijos ambasadorius Lietuvoje ir Latvijoje Danas Adrianas Balanescu.

SPALIO 12 D. 17 VAL. ATIDAROMA JONO VAIŠĖS TAPYBOS PARODA 2018.10.02

Prieš penkerius metus Anapilin iškeliavo Palangos dailininkas Jonas Algirdas Vaišė. Pagerbiant menininko atminimą Palangos kurorto muziejuje bus eksponuojama jo tapybos paroda „Anapus saulės“.

J. A. Vaišė gimė 1938 m. balandžio 16 d. Palangoje. Tėvas Pranas Vaišė buvo autobuso vairuotojas, vežiojęs poilsiautojus maršrutu „Kaunas-Palanga“. Jono Algirdo Vaišės senelis Juozas Vainoras gyveno Palangoje, dirbo pas grafą J. Tiškevičių ūkvedžiu. J. Vainoras iš grafo Tiškevičiaus nusipirko žemės sklypą Kęstučio gatvėje ir su dukra Ona Vainoraite-Vaišiene pasistatė namą. Jame ir augo Jonas Algirdas.

Baigęs Palangos vidurinę mokyklą, J. A. Vaišė 1956–1960 m. mokėsi Kauno dailės mokykloje. Pirmąją savo kūrinių parodėlę jis suruošė 1958 m. Baigęs mokslus, įsidarbino Kartenos (Kretingos r.) vidurinėje mokykloje dailės mokytoju (1960–1962), vėliau dirbo Palangos kultūros skyriuje (1963–1968). Dailininkas yra dirbęs Palangos gelbėjimo stotyje gelbėtoju, buvo stendo „Palangos Juzė eina per miestą“ redaktorius. J. A. Vaišė – ilgametis Palangos oro uosto apsaugos darbuotojas (1968–1989).  J. A. Vaišė dirbo dailininku Palangos turistinėje bazėje, Kelionių ir ekskursijų biure, kino teatre „Naglis“. Bandė piešti portretus, karikatūras, plakatus. Dailininkas labai mėgo gamtą, todėl nenuostabu, kad ėmė tapyti peizažus. Jo paveikslai, kuriuose vaizduojamas senasis jūros tiltas, Birutės kalno koplyčia, Palangos bažnyčia – tai istorinė kurorto atmintis. Jonas Algirdas Vaišė buvo stiprus savo dvasia, žemaitiška tvirtybe ir filosofija, talentu, darbštumu, vidiniu gėrio, grožio pajautimu, dideliu noru teptuku įamžinti Palangą, jos lankytinas vietas, jūrą. „Jono tapyboje susipynė daug srovių ir kartu liko savitas bei lengvai atpažįstamas, su esminiais tapybos pagrindais braižas. Jis yra tikros tapybos atstovas, puikiai pažįstamas daugeliui Lietuvos gyventojų bei palangiškiams. Lietuvos pajūrio geriau niekas nenutapys.“ – J. Vaišės 70-mečio parodoje yra pasakęs jo kolega a. a. Juozas Griušys. „Jono Vaišės paveikslai - tai lyg „informacinis“ užtaisas, su optimistiniais, džiaugsmą skleidžiančiais siužetais. Kūriniuose dominuoja šviesių, šiltų spalvų harmonija: tai moters aktas, debesys, jūra, arklių, laivų kompozicijos. Paveiksluose daug įlieta, gyvybės, energijos, vilties... J. Vaišės paveiksluose nėra negatyvo, pykčio, į juos galima žiūrėti ir žiūrėti, jaučiant vis gilesnę ramybę, pasitikėjimą ir viltį.“ (Dailininkė Ina Jakubėnienė). J. Vaišė mirė 2013 m. spalio 9 d., palaidotas Palangos miesto kapinėse. Paroda atidaroma spalio 12 d. 17 val. ir veiks iki lapkričio 30 d.

Maloniai kviečiame

(Parengta naudojant Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos įrašus)

2018 M. SPALIO 9 D. 17 VAL. J. LINGIO DOKUMENTINIS FILMAS "FOTOGRAFĖ PAULINA MONGIRDAITĖ" 2018.10.04

Kviečiame 2018 m. spalio 9 d. 17 val. į kurorto muziejų. Kartu žiūrėsime režisieriaus Justino Lingio dokumentinį filmą apie Palangos fotografę Pauliną Mongirdaitę.

XIX a. pabaigoje-XX a. pradžioje moteris su fotokamera Lietuvoje - nematytas reiškinys, tačiau pajūrio apylinkėse tai tapo įprasta, nes bajoraitė Paulina Mongirdaitė dirbo neįtikėtinai daug. Jos fotografijos ir atvirukai šiandien mums kalba apie Baltijos pajūrį, Palangą, Žemaitijos miestelius ir žmones. Jos darbai atskleidžia, kaip atrodė Palanga, ką veikė poilsiautojai, kokiu transportu važinėjo, kokie buvo turgūs, kaip buvo statomos, rekonstruojamos bažnyčios. Paulinos ateljė daryti portretai yra neįkainojamas informacijos šaltinis istorikams: apranga, šukuosenos, dekoracijos ir t. t. Daugybė didingų dalykų ir mažyčių smulkmenų mus pasiekia tik savo laikmetį fiksavusių fotografų dėka.

Dalyvauja: filmo režisierius Justinas Lingys ir istorikė Jolanta Klietkutė, knygos "Pirmieji pajūrio fotografai: Paulina Mongirdaitė, Ignas Stropus" autorė.

 

 

 

Maloniai kviečiame

Renginys nemokamas

RUGSĖJO 14 - SPALIO 5 D. VEIKS PARODA "JŪRA IR KRANTAS" 2018.09.07

2018 metų rugsėjo 14 d. 16 val. Palangos kurorto muziejuje atidaroma paroda "Jūra ir krantas". Parodoje bus eksponuojami Palangoje vykusio tarptautinio tapybos plenero darbai.

Keturi žinomi dailininkai: Svetlana Ryžikava (Minskas), Oksana Svižak (Kijevas), Alvydas Stauskas (Dusetos) ir Valentinas Varnas (Kaunas) rugsėjo mėnesį tapė mūsų mieste. Pirmasis šios jungtinės dailininkų grupės pleneras pajūryje vyko audringą 2014 m. rudenį Šventojoje. Peizažas yra bene svarbiausia sritis jų kūryboje, galimybė pasidalinti kultūrine patirtimi, bendrumo išgyvenimu akistatoje su bėgančiu laiku.

Jūra- tai amžinybe virtęs, visa savyje sukaupęs mėlis ir nuolatos kintantis, pilnas gyvybės krantas, kurių sintezė yra tarsi gyvenimas.

Šėlstanti jūra nuplauna visą sumaištį ir nerimą, ant pajūrio smėlio lieka tikrovės gintarai. Jūros ir kranto santykis kiekvienam vis kitoks, savaip suvokiamas.

Tokio suvokimo skatinami dailininkai savo talento dėka prakalbina žmogui širdį, sužadina svajones, plečia pažinimo akiračius...

Drobėse įamžintos vietovės - Palangos istorijos dalis.

 

 

 

 

 

 

Maloniai kviečiame apsilankyti

 

 

RUGPJŪČIO 23 D. 17 VAL. ATIDAROMA Dr. JUOZO P. KAZICKO PARODA 2018.08.03

Kazickų šeima džiaugiasi galėdama pristatyti neeilinę dr. Juozo Petro Kazicko (1918-2014) – filantropo, patrioto, verslininko – 100-mečio sukakčiai skirtą parodą apie jo gyvenimo istoriją Palangoje, viename lankomiausių Lietuvos miestų.

Švęsdami 60-ąsias savo vestuvių metines 2001 m. Juozas ir Aleksandra Kazickai pasikvietė per trisdešimt savo amerikiečių draugų į Lietuvą, o jų apsilankymas Palangoje ir Nidoje buvo puikiausia šventės dalis. Buvo išnuomotas labai didelis mūrinis namas, kuriame kadaise gyveno sovietų valdininkai, ir svečiai vaikštinėjo privačiame paplūdimyje grožėdamiesi saulėlydžiu bei rinkdami mažučius krantan išmestus gintaro gabalėlius.

Gimęs Čiornaja Padina, Rusijoje, kur jo protėviai lietuviai buvo ištremti po 1863 metų sukilimo prieš carą, didžiąją savo gyvenimo dalį J. Kazickas praleido Jungtinėse Amerikos Valstijose. Lietuvoje gyvenęs tik 20 savo gyvenimo metų, jis niekada neprarado meilės Tėvynei – aktyviai agitavo už Lietuvos laisvę tamsiuoju šaltojo karo laikotarpiu, nepaprastai džiaugėsi 1990-aisiais jai atgavus laisvę ir įdėjo daug darbo, kad Lietuvos ekonomika klestėtų žmonių labui.

 

 

 

img   Plačiau
LIEPOS 25 D., 19 VAL., TOMO VILUCKO KNYGOS "POPIEŽIAUS PRANCIŠKAUS TILTAI" PRISTATYMAS 2018.07.23

Liepos 25 d., 19 val., Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34 a), vyks Tomo Vilucko knygos "Popiežiaus Pranciškaus tiltai" pristatymas. Renginį moderuoja - Palangos dekanas kun. Marius Venskus, kun. Sigitas Žilys. Savo improvizacijomis džiugins multiinstrumentalistas Janas Maksimovičius.

 

 

img   Plačiau
RENGIAMA PALANGOS DAILININKŲ PARODA "BALTA DROBULĖ" 2018.06.29

Palangos kurorto muziejaus rengiama paroda „Balta drobulė“ skiriama grafienės Sofijos Tiškevičienės atminimui. Tai daroma neatsitiktinai - muziejus veikia nuostabioje viloje, priklausiusioje grafienei Sofijai. Istoriniai šaltiniai šykšti žinių apie pačią grafienę Sofiją, todėl jos asmenybė –  puiki terpė menininkų fantazijai.

Balta drobulė – tai nenutapyto Sofijos paveikslo, neparašyto eilėraščio simbolis, asocijuojasi su jos tyrumu, giliu tikėjimu, dvasingumu, kilnumu ir protu. Pavadinimas, pasiskolintas iš A. Škėmos romano, tampa savotiška metafora.
Parodos atidarymas liepos 5 d. 17 val. 
Atidaryme dalyvaus ir poeziją skaitys brolis Bernardas OFM iš Kretingos
.

 

 

 

 

 

 

 

Maloniai kviečiame

PAVILOSTOS KRAŠTOTYROS MUZIEJAUS FOTOGRAFIJŲ PARODA 2018.06.19

Palangos kurorto muziejuje šių metų birželio 19 d. - liepos 3 d. vyks fotografijų paroda iš Pavilostos kraštotyros muziejaus.

Ši paroda yra sudėtinė tarptautinio projekto "Palanga. Pavilosta. Jūros įkvėpta istorija"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parodos lankymas nemokamas

 

FOTOGRAFIJOS PARODA "8-ASIS DEŠIMTMETIS KINO EKRANE" 2018.06.18

Palangos kurorto muziejuje nuo birželio 22 d. iki liepos 2 d. veiks prancūzų fotografo Andre Perlstein fotografijos paroda "8-asis dešimtmetis kino ekrane".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parodos lankymas nemokamas

KVIEČIA PRANCŪZŲ KINO FESTIVALIS "PALANGA, MON AMOUR" 2018.06.18

2018 m. birželio 22 d. Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe Jeantaud, Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus lankysis Palangos kurorto muziejuje, kur atidarys prancūzų vasaros kino festivalį „Palanga, mon amour“. Prancūzijos ambasadorius muziejuje lankysis jau ne pirmą kartą.

Palangiškiams  išreiškus didelį susidomėjimą prancūzų kultūra, Prancūzų institutas Lietuvoje tęsia jau pradėtus darbus. Vasario mėnesį muziejuje buvo rodomi festivalio „Žiemos ekranai“ filmai.

Šis vasaros festivalis yra gražių santykių tarp Prancūzijos ambasados ir Prancūzų instituto Lietuvoje bei Palangos miesto savivaldybės vaisius.

Kino festivalio šūkis – „Šios visos moterys!“. Per vasarą kurorto muziejaus salėje bus parodyti devyni filmai, kuriuose vaidina dešimt nuostabių įvairių kartų moterų.

Lietuvos žiūrovai galės atrasti ar dar kartą pamatyti filmų veikėjas, kurias įkūnija garsios, stiprios, laisvos ir kūrybingos šių dienų prancūzų kino aktorės: Nicole Garcia, Louane Emera, Audrey Tautou, Sandrine Kiberlain ir kt. Filmai atskleidžia kertinį moterų vaidmenį šiame ypač populiariame ir šiuolaikiniame mene.

Renginio metu taip pat bus atidaryta garsaus prancūzų fotografo André Perlstein fotografijų paroda „8-asis dešimtmetis kino ekrane“.

Ateityje ketinama paruošti parodą apie Palangos kurortą, kuriame būtų ir Palangos kurorto muziejaus eksponatų ir eksponuoti ją Lietuvos ir Prancūzijos galerijose.

Kviečiame prancūzų kino gerbėjus į Palangos kurorto muziejų, kur visą vasarą, penktadieniais nuo 17 val. bus rodomi žavūs prancūziški filmai.

 

Renginiai nemokami

(Birželio 22 d. įėjimas tik su kvietimais)

 

 

TOMO BARANAUSKO KNYGŲ "KURŠO AKTAI. ACTA CURONIAE" IR "GARUOZOS MŪŠIS. ŠALTINIAI IR INTERPRETACIJOS" PRISTATYMASTOMO BARANAUSKO KNYGŲ "KURŠO AKTAI. ACTA CURONIAE" IR "GARUOZOS MŪŠIS. ŠALTINIAI IR INTERPRETACIJOS" PRISTATYMAS 2018.05.22
FESTIVALIS "VAKARAI PAS SOFIJĄ" ŠĮ SAVAITGALĮ PAKVIES Į DU RENGINIUS IR PAPILDYS  AKCIJOS "MUZIEJŲ NAKTIS 2018" PROGRAMĄFESTIVALIS "VAKARAI PAS SOFIJĄ" ŠĮ SAVAITGALĮ PAKVIES Į DU RENGINIUS IR PAPILDYS AKCIJOS "MUZIEJŲ NAKTIS 2018" PROGRAMĄ 2018.05.16
ALEKSANDRO OSTAŠENKOVO FOTOGRAFIJŲ PARODA "KITAS KRANTAS"ALEKSANDRO OSTAŠENKOVO FOTOGRAFIJŲ PARODA "KITAS KRANTAS" 2018.05.16
KVIEČIAME PRALEISTI GEGUŽĖS SAVAITGALIUS MENŲ FASTIVALYJE "VAKARAI PAS SOFIJĄ"KVIEČIAME PRALEISTI GEGUŽĖS SAVAITGALIUS MENŲ FASTIVALYJE "VAKARAI PAS SOFIJĄ" 2018.04.30
2018.05.09
SOLOMONO TEITELBAUMO PARODA. DIEVIŠKO PRADO PAIEŠKOS PRIE BALTIJOS SOLOMONO TEITELBAUMO PARODA. DIEVIŠKO PRADO PAIEŠKOS PRIE BALTIJOS 2018.04.24
PALANGOS KURORTO MUZIEJUS KVIEČIA PROFESIONALIUS MENININKUS DALYVAUTI PARODOJE "BALTA DROBULĖ"PALANGOS KURORTO MUZIEJUS KVIEČIA PROFESIONALIUS MENININKUS DALYVAUTI PARODOJE "BALTA DROBULĖ" 2018.04.11
PALANGOJE VYKO PLUNKSNŲ KOVOSPALANGOJE VYKO PLUNKSNŲ KOVOS 2018.04.11
PALANGOS KURORTO MUZIEJUS SKELBIA ĮDOMIAUSIO EKSPONATO KONKURSĄ "PALANGA: ISTORIJOS ATSPINDŽIAI"PALANGOS KURORTO MUZIEJUS SKELBIA ĮDOMIAUSIO EKSPONATO KONKURSĄ "PALANGA: ISTORIJOS ATSPINDŽIAI" 2018.03.01
KOVO 10 D. 16 VAL. DOKUMENTINIS KELIO FILMAS "MOČIUTĖ, GUTEN TAG!"KOVO 10 D. 16 VAL. DOKUMENTINIS KELIO FILMAS "MOČIUTĖ, GUTEN TAG!" 2018.02.28

Kontaktai

Palangos kurorto muziejus
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 303156776    

Birutės al. 34 a, LT–00135 Palanga
Tel. 8 460 30576
El. paštas kurortomuziejus@gmail.com

Administracija dirba

Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Valstybinių švenčių išvakarėse dirba viena valanda trumpiau.

Duomenys kaupiami ir saugojami Juridinių asmenų registre, kodas 303156776, Steigėjas Palangos miesto savivaldybė  www.palanga.lt

Palangos kurorto muziejus
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas seo paslaugos optimizavimas