NAUJIENOS
BALTŲ VIENYBĖS DIENA RUGSĖJO 23 D. 2017.09.13

Palanga rugsėjo 23 d. pakvies skambiai minėti Baltų vienybės dieną. Svečių šios šventės metu, neabejojama, kurortas sulauks išties nemažai – renginiai skirti tiek lietuviams, tiek ir mūsų kaimynams latviams, ir visų jų metu bus akcentuojama baltų vienybė.

Tarpvalstybiniu lygiu

Žinia apie tradicinę, tačiau kasmet vis kitame mieste (paeiliui – Lietuvos ir Latvijos) minimą Baltų vienybės dieną pasklis ir po Europą, kadangi į šventinius renginius palangiškiai pakvietė ir Palangos miestų-partnerių atstovus iš užsienio šalių, o tokių miestų kurortas turi trylika.

Baltų vienybės dieną palangiškiai tradiciškai mini kasmet, tačiau šiemetinė šventė bus išskirtinė – jos metu, be kitų svečių, kurortas sulauks ir oficialių Lietuvos bei Latvijos delegacijų – Seimo pirmininkų, kultūros ministrų, kitų ministerijų atstovų, taip pat – diplomatų.

Šventinė programa parengta taip, kad renginiai telktų įvairaus amžiaus žmones iš Lietuvos ir Latvijos – visi norintys bus kviečiami dalyvauti bendrose veiklose, įvairiose rungtyse, susipažinti su senaisiais baltų amatais, dar kartą atrasti lietuvių bei latvių panašumus.

„Rengdami programą siekėme, kad ji būtų kuo platesnė ir įvairesnė. Tad Baltų vienybės dieną Palangoje įvairiose miesto erdvėse skambės labai įvairi muzika – galima sakyti, mieste bus sukurta išskirtinai šventinė atmosfera. Taip pat vyks labai įvairūs renginiai: Lietuvos ir Latvijos tautodailininkų mugė „Palangos stalas 2017“, tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely 2017“, barbekiu čempionatas, maisto vagonėlių šventė, įvairios varžytuvės ir kiti. Palanga Baltų vienybės dieną linksmai nuteiks kiekvieną“, – sakė vienas iš šventės organizatorių – UAB „Palangos renginiai“ direktorius Paulius Sangavičius.

img   Plačiau
RUGSĖJO 27 D. PASAULINĖ TURIZMO DIENA 2017.09.21

Tarptautinė turizmo organizacija paskelbė rugsėjo 27 dieną Pasauline turizmo diena 1979 m. Generalinės asamblėjos III-ojoje sesijoje. Jos pradininkų laikomas baptistų dvasininkas Tomas Kukas (Thomas Cook). Ši diena švenčiama siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Įvairiose šalyse šią dieną rengiami festivaliai, organizuojami turistiniai maršrutai. Turizmas – tai prasmingas ir sveikas laisvalaikio leidimo būdas.

Lankytojams ištarusiems slaptažodį ATKURTAI LIETUVAI 100, įėjimas į muziejų nemokamas.

RUGSĖJO 30 D. SENJORŲ DIENA 2017.09.21

 

Minėdami Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, maloniai kviečiame senjorus rugsėjo 30 d. apsilankyti Palangos kurorto muziejuje nemokamai.

Laukiame Jūsų nuo 10.00 iki 16.30 val.

 

RUGSĖJO 30 D. DOKUMENTINIS FILMAS "KARO LAIVAS PREZIDENTAS SMETONA" 2017.09.15

2017 m. rugsėjo 30 d. kviečiame į Palangos kurorto muziejaus salę, kur bus rodomas režisieriaus Rimo Bružo dokumentinis filmas „Karo laivas „Prezidentas Smetona“. Šių metų vasarą  Klaipėdos universiteto mokslininkai ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų atstovai škuna „Brabander“ plaukė Estijos krantų link vykdyti mokslinės ekspedicijos.

Ekspedicijos vadovas prof. Vl. Žulkus yra minėjęs,­ kad ekspedicijos tikslas buvo identifikuoti „Prezidentą Smetoną“ ir kitus tame rajone karo metais nuskendusius  mažesnius prekybinius tarpukario Lietuvos laivus „Panevėžys“, „Kretinga“ ir „Utena“. Anot jo, šiuo metu 60-80 metrų gylyje gulinčio laivo identifikavimas turi istorinę reikšmę, nes tai yra mūsų pirmas karinis laivas, kūręs Lietuvos karinio laivyno tradicijas. Taip pat vienas iš ekspedicijos tikslų buvo filmo, pasakojančio apie ekspediciją, jos užkulisius, dalyvius, ir jų unikalią kelionę audringa Baltijos jūra sukūrimas.Filmo peržiūroje dalyvaus filmo režisierius Rimas Bružas bei karo istorikas, prof. dr. Valdas Rakutis.

 

 

 

 

 

Renginys nemokamas

Maloniai kviečiame

 

PALANGOS KURORTO MUZIEJUJE – ŠIAULIŲ „AUŠROS“ IR G. ELIASO JELGAVOS ISTORIJOS IR MENO MUZIEJŲ PARODA, SKIRTA LIETUVOS IR LATVIJOS NEPRIKLAUSOMYBIŲ 100-MEČIAMS 2017.09.06

2017 m. rugsėjo 12 d. Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34 A Palanga) pradedama eksponuoti Šiaulių „Aušros“ muziejaus ir G. Eliaso Jelgavos istorijos ir meno muziejaus parengta tarptautinė paroda „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje“, skirta Lietuvos ir Latvijos Nepriklausomybių 100-mečiams. Rugsėjo 23 d. 11-13 val. parodoje veiks kalbų mokyklėlė „Baltiški žaidimai“, 12 val. – parodos pristatymas.

 Paroda bus eksponuojama iki 2017-10-30.

Artėjantys dviejų kaimyninių šalių – Lietuvos ir Latvijos – Nepriklausomybių 100-mečių jubiliejai, kurie bus minimi 2018 m., paskatino atkreipti dėmesį į išskirtinę švietimo instituciją – Mintaujos (dabar Jelgava, Latvija) gimnaziją, kurioje mokėsi būsimieji Latvijos Respublikos Prezidentai Janis Čakstė ir Albertas Kviesis, Lietuvos Respublikos Prezidentas Antanas Smetona, Ministrai Pirmininkai: Mykolas Sleževičius, Vytautas Petrulis, Juozas Tūbelis, Vladas Mironas bei gausus būrys abiejų šalių politikos, ekonomikos, mokslo, kultūros ir meno atstovų, darbu ir kūryba prisidėjusių prie abiejų šalių suklestėjimo.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriaus Raimundo Balzos ir G. Eliaso Jelgavos istorijos ir meno muziejaus direktorės Gitos Grasės bendru sutarimu Šiaulių „Aušros“ muziejus inicijavo projektą, kurio tikslas – muziejinėmis priemonėmis – paroda ir knyga – per Mintaujos gimnazijos moksleivių likimus papasakoti Lietuvos ir Latvijos kelią į Nepriklausomybę, perteikti nepriklausomų valstybių istorijos fragmentus.

Parodą parengė, eksponatus atrinko ir tekstus sukūrė Virginija Šiukščienė (parodos koncepcijos autorė ir projekto vadovė), dr. Gintas Putikis (Jelgava), Birutė Lukošiūtė, Gabrielė Jasiūnienė. Paroda parengta lietuvių ir latvių kalbomis, tekstų vertėja ir konsultantė – Šiaulių universiteto docentė dr. Regina Kvašytė. Parodos dizainerė – Zita Šulcienė. Parodoje eksponuojamos eksponatų kopijos iš 29 abiejų šalių atminties institucijų ir 7 privačių archyvų bei kolekcijų.

img   Plačiau
MOKSLINĖ KONFERENCIJA "PALANGOS ŽYDAI. IŠNYKUSI MIESTO BENDRUOMENĖS DALIS" 2017.09.05

Rugsėjo 4 d. muziejaus salėje rinkosi palangiškiai ir miesto svečiai į konferenciją „Palangos žydai. Išnykusi miesto bendruomenės dalis“. Konferenciją muziejus rengė kartu su KU Baltijos istorijos ir archeologijos institutu, renginio globėja – Izraelio valstybės ambasada Lietuvoje. Į konferenciją atvyko Lietuvos ir Klaipėdos žydų bendruomenių atstovai Geršonas Taicas ir Feliksas Puzemskis. Gausus būrys klausytojų išklausė aštuonis pranešimus, kuriuos skaitė prof. dr. V. Vareikis, dr. M. Rupeikienė, K. Litvinienė, dr. K. Kapenieks, ir kiti. Po konferencijos vyko apibendrinanti diskusija, kurios išvados teigtų, jog Palangos žydų klausimai mažai tyrinėti, yra likę daug aktualių atvirų klausimų. Istorikų laukia nauji darbai, ieškojimai ir tyrinėjimai, bei išvadų ir atsakymų pateikimas visuomenei kitose konferencijose. Visi šios konferencijos pranešimai bus išleisti atskiru leidiniu.

RUGSĖJO 1 IR 2 D. MUZIEJAUS LANKYMAS NEMOKAMAS 2017.08.29

Mokslo ir žinių dienos proga Palangos kurorto muziejaus lankymas mokiniams ir mokytojams – nemokamas

 

Rugsėjo 1 ir 2 dienomis miesto muziejaus durys atviros  pedagogams ir mokiniams.

Muziejuje jų laukia žavi, kerinti ir nuotaikinga paroda „Paplūdimio mada. 150 metų iš Alexandre Vassiliev kolekcijos“!

Aleksandras Vasiljevas – pasaulyje žinomas teatro dailininkas, interjero dizaineris, menotyrininkas ir mados istorikas, televizijos laidos „Mados nuosprendis“ vedėjas. Jo vardo fondas turi sukaupęs daugybę vertingų istorinių kostiumų kolekcijų. 

Ekspozicija  prasideda tikromis prabangiomis karalienės Viktorijos epochos vasaros pasivaikščiojimų suknelėmis bei aksesuarais ir baigiasi nepakartojama  hipiška paplūdimio mada.

 

 

 

 

Maloniai kviečiame apsilankyti

 

PALANGOS KURORTO MUZIEJUJE - MOKSLINĖ KONFERENCIJA "PALANGOS ŽYDAI. IŠNYKUSI MIESTO BENDRUOMENĖS DALIS" 2017.08.25

Rugsėjo 4 d. 10 val. Palangos kurorto muziejuje vyks mokslinė konferencija „Palangos žydai. Išnykusi miesto bendruomenės dalis“. Konferenciją muziejus rengia kartu su Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutu (BRIAI).

Mūsų mieste žydai gyveno apie 500 metų ir visą tą laikotarpį kartu su visa bendruomene  stengėsi mažą kaimelį paversti klestinčiu miestu, o tarpukariu – klestinčiu kurortu: užsiiminėjo gintaro perdirbimu, kambarių nuoma, turėjo maitinimo ir gydymo įstaigas, krautuves, viešbučius ir pan. Žinoma ir kitų jų gyvenimo ir buities faktų, tačiau išsamiai tai nėra tyrinėta, todėl visas šis Palangos miesto žydų bendruomenės gyvenimo tarpsnis grimzta užmarštin.

Daug žydų palikimo yra sunaikinta gaisrų, žmonių veiklos, taip pat sovietmečiu vykdyto žydų kultūros naikinimo. Palangoje neliko sinagogos, sudegė ar sunyko beveik visi buvę prekybos ir panašūs pastatai.

Konferencijos siekis – supažindinti palangiškius ir miesto svečius su žydų bendruomenės gyvenimu ir asmenybėmis, atgaivinti prisiminimą apie juos, įvertinti žydų įtaką miesto raidai bei prisiminti ir pažvelgti į žinomus faktus iš naujo ir atrasti naujus.

Inicijuodamas konferenciją muziejus siekia skatinti istorikus tyrinėti, o visuomenę domėtis ir žinoti.

Konferencijoje pranešimus skaitys aštuoni pranešėjai: Palangos m. sav. Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė K. Litvinienė, dr. H. Vitkus ir prof. dr. V. Vareikis (BRIAI), dr. Krišs Kepenieks (Latvija) ir kiti.

Visi konferencijos pranešimai vėliau bus išleisti atskiroje knygoje lietuvių ir anglų kalbomis.

Konferencijos metu veiks Žemaitijoje išlikusias sinagogas pristatanti paroda.

Norinčius dalyvauti konferencijoje prašome iš anksto registruotis telefonu 8 460 57216.

 

 

Maloniai kviečiame.

 

RUGPJŪČIO 4 D. PALANGOS KURORTO MUZIEJUJE - SUSITIKIMAS SU PROJEKTO "LIETUVOS KARO LAIVAS PREZIDENTAS SMETONA" DALYVIAIS 2017.07.28

Į Palangos kurorto muziejaus salę (Birutės al. 34A) rugpjūčio 4 d. 17 val. atvyks projekto „Lietuvos karo laivas Prezidentas Smetona“ dalyviai: ekspedicijos vadovas, akademikas Vladas Žulkus, muziejaus direktorius Jūratis Viktoras Liachovičius, burlaivio „Brabander“ kapitonas Valdemaras Vizbaras, bei fotografas Valdas Jarutis.

Birželio pabaigoje Klaipėdos universiteto mokslininkai kartu su Lietuvos karinėmis jūrų pajėgomis universiteto burlaiviu „Brabander“ išplaukė Estijos krantų link į mokslinę ekspediciją „Lietuvos karo laivas „Prezidentas Smetona“. Liepos 4 d.  pasklido žinia, jog mokslininkai rado nuskendusį pirmąjį Lietuvos karo laivą, taip pat nustatyta, kodėl nuskendo šis laivas.

Susitikimo metu bus galima išsamiai sužinoti, kaip vyko ekspedicija, padiskutuoti, kuo svarbus karo laivas „Prezidentas Smetona“ Lietuvai dabar ir  kitų dviejų Lietuvos laivų: „Utena“ ir „Kretinga“ žūties aplinkybes, tolimesnius tyrimo darbų planus ir panašiai.

Veiks V. Jaručio fotografijų paroda „Tarp bangų“, kur bus galima pamatyti ekspedicijos akimirkas.

 

 

 

Maloniai kviečiame!

RUGPJŪČIO 2 D. PASAULIO BALSAI. MUZIKOS FESTIVALYJE "AVE MARIA" 2017.07.05

Palangoje įsibėgėja tradicinis festivalis „Ave Maria“, jau antrą vasarą iš eilės pasipuošiantis dedikacija „Pasaulio balsai“. Lietuvos didikę, filantropę Sofiją Tiškevičienę menančiame Palangos kurorto muziejuje festivalio koncertas rengiamas pirmą sykį.

 Rugpjūčio 2 d. 17 val.  grakščiai muzikuos jaunosios kartos atlikėjos Dovilė Kazonaitė (sopranas), Silvija Vaitkevičiūtė (fortepijonas)  ir Milda Umbrusevičiūtė (smuikas).  Pristatančios koncertinę programą „Svečiuose pas Sofiją“. Programoje  – J. Brahms, Ch. Gounod, J. Offenbach ir ne tik.

Koncerto solistė Lietuvos nacionalinio operos teatro operos stažuotoja Dovilė Kazonaitė įgijo magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur studijavo pas  prof. A. Krikščiūnaitę ir prof. V. Prudnikovą. Solistė parengė ir atliko įsimintinus vaidmenis:  Barbarina, Cherubinas  W. A. Mozarto operoje „Figaro vedybos“,  Anina (G. Verdi  „Traviata“), Mersedes  vaidmuo G. Bizet „Karmen“, Tatjana (P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“), Eglė V. Klovos operoje „Pilėnai „ ir kiti.

Kazonaitė rengia solinius koncertus, koncertuoja  su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos kameriniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestrais, dirigentais J. Domarku, G. Rinkevičiumi,  J. Wallnigu (Austrija), D. Rustioni (Italija), R. Šerveniku.

D. Kazonaitė tapo trijų dainininkų konkursų laureate, konkurso Latvijoje diplomante.

Smuikininkė Silvija Vaitkevičiūtė yra laimėjusi prizus Lietuvos jaunųjų atlikėjų R. Katiliaus konkurse, Lietuvos jaunųjų stygininkų  V. Radovičiaus varžytuvėsne bei tarptautiniuose jaunųjų smuikininkų konkursuose Taline, Kopenhagoje. Nacionalinėje M. K.Čiurlionio menų mokykloje mokėsi pas B. Šmidtienę, prof. R. Katlių, D. Dikšaitį, studijas tęsė  prof. I. Armonaitės Galinienės klasėje.  Stažavosi  Zalzburgo (Austrija) Mozarteumo universitete, 2010–2012 m. studijavo ir įgijo Leipcigo (Vokietija) aukštosios muzikos mokyklos magistro laipsnį.

Smuikininkė tobulinasi meistriškumo kursuose Olandijoje, griežia tarptautiniuose jaunimo orkestruose,  aktyviai koncertuoja ir kaip solistė, ir su kameriniais ansambliias. . Ji yra koncertavusi festivaliuose Lietuvoje, Vokietijoje, Olandijoje, Austrijoje.

Pianistė Milda Umbrusevičiūtė įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistro laipsnį. Pianistė mokėsi prof. H. Radvilaitės fortepijono solo ir doc. A. Kisieliūtės koncertmeisterio klasėse. Studijavo L Janáčeko muzikos ir teatro akademijoje (Čekija) ir J Sibeliaus akademijoje (Suomija). Rečitalius rengė visose trijose  aukštojo mokslo įstaigose, taip pat pasirodė festivaliuose „Kristupo klavyrai“, „Fortepijoninės muzikos vasara Druskininkuose“. Jai buvo patikėta koncertuoti solo su Kauno bei Šiaulių kameriniais orkestrais. Šiuo metu dirba koncertmeistere Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dažnai koncertuoja kaip solistė, kamerinių ansamblių narė ir koncertmeisterė. Dalyvauja operų pastatymų projektuose, nuolat tobulinasi meistriškumo kursuose.

 

 

Bilietas – 10 Eur.

Bilietus galima įsigyti Nacionalinio bilietų platintojo sistemoje „Bilietai LT“

 

KONCERTAS. ESPASIO FLAMENCOKONCERTAS. ESPASIO FLAMENCO 2017.07.03
XXVII TARPTAUTINIS JAUNŲJŲ MENININKŲ SEMINARAS "GINTARINĖ SVETAINĖ"XXVII TARPTAUTINIS JAUNŲJŲ MENININKŲ SEMINARAS "GINTARINĖ SVETAINĖ" 2017.06.20
PAPLŪDIMIO MADA. 150 METŲ. IŠ ALEXANDRE VASSILIEV KOLEKCIJOSPAPLŪDIMIO MADA. 150 METŲ. IŠ ALEXANDRE VASSILIEV KOLEKCIJOS 2017.05.29
PALANGOS KURORTO ŠVENTĖ "MYLIŲ PALANGĄ"PALANGOS KURORTO ŠVENTĖ "MYLIŲ PALANGĄ" 2017.05.16
MUZIEJŲ NAKTIS. LITERATŪRINIS VAKARASMUZIEJŲ NAKTIS. LITERATŪRINIS VAKARAS 2017.05.15
INFORMACIJA LANKYTOJMASINFORMACIJA LANKYTOJMAS 2017.05.11
MEDICINOS DARBUOTOJŲ DIENAMEDICINOS DARBUOTOJŲ DIENA 2017.05.02
JAUNOSIOS PIANISTĖS SAULĖS PUKINSKAITĖS REČITALISJAUNOSIOS PIANISTĖS SAULĖS PUKINSKAITĖS REČITALIS 2017.04.20
MOSTAS SAVO MIESTUI MOSTAS SAVO MIESTUI 2017.04.20
KERAMIKO JONO GRUNDOS PARODĖLĖKERAMIKO JONO GRUNDOS PARODĖLĖ 2017.04.12

Kontaktai

Palangos kurorto muziejus
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 303156776    

Birutės al. 34 a, LT–00135 Palanga
Tel. 8 460 30576
El. paštas kurortomuziejus@gmail.com

Administracija dirba

Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Valstybinių švenčių išvakarėse dirba viena valanda trumpiau.

Duomenys kaupiami ir saugojami Juridinių asmenų registre, kodas 303156776, Steigėjas Palangos miesto savivaldybė  www.palanga.lt

Palangos kurorto muziejus
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas seo paslaugos optimizavimas