NAUJIENOS
VARARIO 13 D. 17 VAL. STARTUOJA TREČIASIS PALANGOS KURORTO MUZIEJUJE RENGIAMAS PASKAITŲ CIKLAS "SUSITIKIMAI. JŪROS ISTORIJOS" 2019.02.04

Susitikti su palangiškiais ir ne tik paskaityti paskaitas, bet ir padiskutuoti įdomiais ir aktualiais klausimais šiais metais atvykta Lietuvos jūrų muziejaus akvariumo ir jūrų gamtos skyriaus vedėjas Saulius Karalius, prof. dr. Albertas Bitinas ir prof., habil. dr. Rimas Žaromskis.

Vasario 13 d. 17 val. Sauliaus Karaliaus paskaitoje sužinosime apie Baltijos susiformavimą ir kokias vystymosi stadijas ji praėjo. Kokios jos ekologinės problemos ir jų priežastys. Kokie yra Baltijos povandeniniai pasauliai ir kas būdinga Baltijos jūros gyvūnijai, kokius faunos pokyčius galima pastebėti mūsų dienomis, kuo svarbi mūsų Baltijos priekrantė žiemojantiems šiauriniams vandens paukščiams.

Vasario 20 d. 17 val. prof. dr. Alberto Bitino paskaitoje bus apžvelgiami Baltijos pajūrio pietrytinėje dalyje vykę įdomesni geologiniai procesai, apimantys laikotarpį nuo ankstyvojo poledynmečio (t. y. prieš 13-14 tūkst. metų, kada baigė tirpti paskutiniojo ledynmečio ledyno likučiai) iki pat mūsų dienų. Geologinių tyrimų duomenys byloja, kad poledynmetyje bei po jo sekusio holoceno pradžioje Baltijos pajūrį kartkartėmis supurtydavo gana stiprūs žemės drebėjimai, čia aptinkami ir galimai buvusių (?) cunamių pėdsakai. Kuršių nerijoje vis dar stebimas unikalus geologinis reiškinys, neturintis analogų visoje Europoje – marių mergelio išspaudų formavimasis, tampriai susijęs su kopų atsiradimu ir jų migracija. Šiuo metu tam tikrose Baltijos pajūrio vietose vyrauja krantų arda, ypač intensyvi stiprių audrų metu, taip pat vyksta ir kiti, tik kiek mažiau pastebimi, geologiniai procesai. Paskaitos metu bus aptartos kiekvieno paminėto geologinio proceso atsiradimo priežastys, parodytas šių procesų poveikis Baltijos pajūrio gamtinei raidai bei žmogaus gyvenamajai aplinkai.

Vasario 27 d. 17 val. okeanologas Rimas Žaromskis: "Šventoji – tai gyvenvietė turinti turtingą istoriją, kuri labiausiai susijusi su uostu. Unikalu tai, kad retas uostas turėjtiek daug parengtų ir iki galo neįgyvendintų statybos ir plėtros projektų kaip Šventoji. Kokia būtų kranto raida, jei tie projektai būtų realizuoti ir kaip šiandien vystosi krantas irstant senajam molui, bus galima sužinoti paskaitoje „Šventosios krantas ir
uostas kaip Fata Morgana“.

 

Renginiai nemokami. Maloniai kviečiame.

 

KVIETIMAS DALYVAUTI PARODOJE "BALTA DROBULĖ" 2019.01.29

Palangos kurorto muziejus rengia profesionalių menininkų parodą „Balta drobulė“.  Paskatinti 2018 m. rengtos parodos sėkmės, tikimės ir šiais metais sulaukti didelio menininkų ir lankytojų dėmesio.  Pavadinimas „Balta drobulė“ pasiskolintas iš A. Škėmos romano neatsitiktinai, tai - kūrybos laisvės simbolis. Kviečiame profesionalius menininkus aktyviai dalyvauti ir pateikti 1-2 darbus iki balandžio 18 d. Formatas neribojamas. Siūlomos temos:  1. Žemaitijos perlas – Palanga. 2. Prezidentas Antanas Smetona ir Palanga. 3. Laisva tema.

Palangos kurorto muziejus pasilieka teisę neeksponuoti pateikto darbo, jei rengėjai laikys jį netinkamu parodai. Parodos eksponavimo vieta – Palangos kurorto muziejus (Birutės al. 34A). Parodos atidarymas numatomas - 2019 m. gegužės 3 d. 17 val.

Paroda veiks gegužės 3-birželio 3 d. Parodos atidarymo ir eksponavimo laikas gali nežymiai keistis.

 

Parodos kuratorė - Reda Ščerbakovienė

Tel. nr.: 8 688 81030

El. paštas: redosdarbai@gmail.com.

Organizatorė - Audronė Levickytė-Bumbulienė

Palangos kurorto muziejaus kultūros projektų vadybininkė

Tel. nr. pasiteirauti 8 460 30631

El. paštas: plkm.kultura@gmail.com

 

 

SKELBIAMAS POEZIJOS KONKURSAS HAIKU PALANGAI 2019 2019.01.29

Konkurso temos: Mano kraštas prie jūros;

Kelionė (objektai - Palangos oro uostas ir autobusų stotis).

I. Konkurso tikslai

1. Kūrybiškai skleisti žinią apie Palangą ir Šventąją;

2. Puoselėti meninio žodžio suvokimą;

3. Ugdyti ir skatinti kūrybiškumą.

 

II. Konkurso sąlygos

1. Konkursas vyksta iki 2019 m. kovo 15 d.

2. Konkurse dalyvauti gali visi, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.

Palangos kurorto muziejaus darbuotojų ir jų šeimos narių pateikti haiku bus viešinami, bet prizais neapdovanojami.

3. Vienas autorius gali pateikti nuo 1-5 anksčiau niekur neskelbtus haiku.

4. Haiku pateikiami be pavadinimo.

 

img   Plačiau
KURORTO MUZIEJUJE - PRANCŪZŲ KINO FESTIVALIS „ŽIEMOS EKRANAI“ 2019.01.22

Keturioliktas Lietuvoje rengiamas Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai” kurorto muziejuje svečiuosis antrą kartą. Šalia pagrindinės programos kino mėgėjai galės išvysti retrospektyvinės programos filmus, skirtus režisieriui Henri Georges Clouzot ir aktorės Romy Schneider atminimui.  Kaip ir pernai, Palangoje festivalis vyks dvejose vietose - gintaro muziejuje ir kurorto muziejuje. Ruošiamės ir laukiame tikimės gausaus žiūrovų būrio.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seansai nemokami. Maloniai kviečiame.
 

 

2019 M. SAUSIO 18 D. 17 VAL. ATIDAROMA DAILININKO MARIAUS KAVOLIO PARODA "THERAPY OF SPRING" 2019.01.14

Palangiškio Mariaus Kavolio tapybos darbai yra apsilankę daugelyje Lietuvos ir pasaulio galerijų, LR Vyriausybėje. Labai džiugu, kad šio pripažinto ir sparčiai garsėjančio kūrėjo darbus bus galima išvysti ir gimtajame mieste.

Mariaus sėkmės istorija prasidėjo 2014 m., kuomet jo paveikslą „nr.1“ pastebėjo Rebecca Wilson, vienos iš prestižiškiausių ir žinomiausių šiuolaikinių meno galerijos „Saatchi“ direktorė. Jo darbas buvo įtrauktas į šios galerijos kolekciją.  Netrukus atidaryta ir pirmoji personalinė paroda. Paroda sulaukė pasisekimo – Marius kviečiamas į užsienio šiuolaikinio meno muges, galerijas ir muziejus. Jis savo darbus pristatė Italijoje, Rusijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Ispanijoje, Azerbaidžane, Jungtinėje Karalystėje.

2015 m. Londone vykusiame labdaros aukcione, skirtame paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines, už Mariaus Kavolio darbą „Green Line“ buvo pasiūlyta didžiausia suma, jis susilaukė aukščiausių įvertinimų.

2018 m. vasarą Mariaus darbas  buvo parduotas Barcelonos aukcione Lamas Bolaño, tarp pasaulinio pripažinimo sulaukusių tapytojų: Ricardo Opisso, Joan Miró, Antoni Clavé.

Marius apie save: „Augau Palangoje. Mokiausi Palangos senojoje gimnazijoje. Taip pat lankiau Stasio Vainiūno mokyklos dailės skyrių.

Piešdavau nuo vaikystės. Matyt dėl to mama ir nuvedė į dailės mokyklą. Nelabai pamenu, kaip ten sekėsi. Lyg ir nepatiko jos lankyti. Jaučiausi spaudžiamas. Bet dabar prisimenu kaip gerą laiką ten. Daug metų nenorėjau nei tapyti, nei piešti. Tik po kažkiek laiko sugalvojau pradėti, nors studijavau tarptautinį verslą, bet pradėjau tapyti. Visada domėjausi menais, galvojau, kokio paveikslo noriu. Mačiau, kad kitų menininkų kūryboje trūksta spalvų ir pradėjau bandyti. Kaip sakau - užfiksuoti energiją. Todėl ir dominuoja mano paveiksluose ryškios spalvos.

Natūralu, kad vieniems patinka, o kiti, galbūt, nesupranta. Taip ir turi būti, svarbiausia, kad žmonės domisi.“

Publicistas Vytautas Valevičius yra pasakęs: „Mariaus Kavolio darbai – nerealistiški, įtraukiantys: yra įvairų pasaulio matymo būdų. Tai, ką regime šioje galerijoje, yra vienas iš jų. Juk pagrindinė meno funkcija yra įtraukti žiūrovą į kūrinį.“

 

                                                            Paroda veiks iki kovo 22 d. Kviečiame apsilankyti.

 

ARCHITEKTO PRANČIŠKAUS JUOZAUSKO AKVARELIŲ PARODA 2019.01.03

2018 m. gruodžio 1 d. palangiškiui architektui Pranciškui Juozauskui būtų suėję 80 metų.

Meninę gyslelę jis paveldėjo iš be galo jautrios sielos ir meniškos prigimties, deja, anksti mirusios mamos. Jau nuo mažų dienų, o ir vėliau, besimokydamas Joniškio 1-ojoje vidurinėje mokykloje, jis piešė jį supančius daiktus, įamžino ryškiai vaiko vaizduotėn įsirėžusius karo vaizdus, aplinkinių šaržus, buvo nepamainomas karanavalinių kaukių kūrėjas, kūrė eiles.

Nenuostabu, kad gavus brandos atestatą jo kelias vedė į Kauno Politechnikos institutą, architektūros specialybės studijas. Čia P. Juozauskas studijavo 1958-1964 m. ir įgijo inžinieriaus –architekto specialybę.

Palangoje Pranciškus Juozauskas gyveno nuo 1972 m. Dirbo Palangos m. Vykdomojo komiteto Architektūros skyriaus vyresniuoju architektu, Palangos m. savivaldybės vyriausiuoju paminklotvarkininku ir pan.

P. Juozauskas buvo aktyvus visuomenininkas, nuo 1967 m. - Lietuvos architektų sąjungos narys, Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriaus valdybos narys, Šaulių sąjungos narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys.

Dainavo vyrų chore “Žilvinas”, vėliau chore “Naglis”.

Laisvalaikiu liejo akvareles.

 

Maloniai kviečiame apsilankyti. Paroda veiks iki sausio 11 d.

KONCERTAS "DŽIAZUOJANTI KALĖDŲ NUOJAUTA" 2018.11.29

Kurorto muziejus kviečia džiaugsmingai ir šviesiai laukti šventų Kalėdų. Gruodžio 14 dieną, 18 val. muziejuje vyks koncertas „Džiazuojanti Kalėdų nuojauta“. Netikėtas improvizacijas klasikos ir džiazo temomis atliks Juozas Staniulis (smuikas) ir Saulius Šiaučiulis (fortepijonas). Tai muzikos mėgėjams puikiai pažįstami klasikos, tradicinio džiazo ir netikėtų improvizacijų atlikėjai, bei žodžio kišenėje neieškantys scenos virtuozai.

Duetas skaičiuoja dvidešimtus bendro muzikavimo metus. Improvizacija – tai bendra du puikius atlikėjus jungianti grandis. Jų muzikinis repertuaras siekia nuo liaudiškų melodijų interpretavimo iki džiazo standartų ir populiariosios klasikos kūrinių.

Puikių melodijų girlianda šviesiam šventų Kalėdų laukimui Palangos kurorto muziejuje.

 

 

 

 

 

Maloniai kviečiame. Koncertas nemokamas. 

KVIEČIAME Į KONCERTĄ "ADVENTO ŠVIESOJE" 2018.11.27

Gruodžio 8 d. 15 val. Palangos kurorto muziejuje vyks koncertas "Advento šviesoje". Koncerte dalyvauja: mecosopranas Judita Leitaitė ir pianistė iš Suomijos Mariana Slobodeniouk. Šis spinduliuojantis duetas sužavėjo daugybę klausytojų užsienyje ir Lietuvoje, atlikėjos taip pat yra vokalistų-pianistų konkurso Suomijoje laureatės, vokalinio meno meistriškumo kursų rengėjos, bei puikios pedagogės.

Juditą Leitaitę klausytojai ir gerbėjai pažįsta kaip aktyviai koncertuojančią žavingą kamerinės muzikos atlikėją, tarptautinių konkursų laureatę, LTMA docentę. Tačiau atlikėjos muzikinė veikla įvertinta ne tik žiūrovų. Ji yra apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi už nuopelnus Lietuvos kultūrai, 2005 m. jai paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2007 m. tapo „Auksinio disko“ laureate, taip pat apdovanota medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir tautai“ ir Lietuvos kultūros ministerijos apdovanojimu “Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Palangai atlikėjos skiria ypatingą dėmesį ir sentimentus, nes čia jos susitiko pirmą kartą, čia įvyko jų pirmoji repeticija. Judita ir Mariana kartu nenutrūkstamai neša muzikos šviesą jau 29 metus. Kaip yra pasakiusi pianistė Mariana Slobodeniuok: „Per tą laiką daug kas įvyko, bet mes iki šiol kartu“.

Koncerte girdėsime lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius, skambės įvairių tautų dainos, arijos ir giesmės, atspindinčios adventinį ir kalėdinį laikotarpį ir populiarios, visiems mielos melodijos.

Taip pat dalyvaus atlikėjai iš Palangos: Audronė Levickytė (sopranas) ir Stasio Vainiūno meno mokyklos auklėtinis Mantas Leonardo Lizzi (mokytojos Nijolės Daukšienės akordeono klasė). Klausytojų laukia keletas netikėtų duetų.

 

Koncertas nemokamas

2018 METŲ LAPKRIČIO 19 D. 17 VAL. J. LINGIO DOKUMETINIAI FILMAI "LITO TĖVAS-VLADAS JURGUTIS" IR "KRISTAUS PRISIKĖLIMO BAŽNYČIA" 2018.11.09

Palangos kurorto muziejus prisijungia prie Suaugusiųjų mokymosi savaitės "Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį" iniciatyvos. Lapkričio 19 d. (pirmadienį) bus rodomi du dokumentiniai filmai. Pirmasis filmas - "Lito tėvas - Vladas Jurgutis".


Vienas ryškiausių su Palanga siejamų žmonių - Vladas Jurgutis, neginčytinai svarbi asmenybė Lietuvos atkūrimo istorijoje. 
Profesorius Vladas Jurgutis – pirmasis Lietuvos banko valdytojas, kuris daug prisidėjo užtikrinant tarpukario Lietuvos pinigų stabilumą, lito įtvirtinimą šalies ūkyje, jo dėka litas tapo viena stipriausių tuometinių valiutų. Vladas Jurgutis sustiprino ir patį Lietuvos banką kaip valstybės instituciją. XXI amžiuje šie įvertinimo žodžiai skamba paprastai ir lengvai, bet prieš šimtą metų, XIX a. pradžioje tai neatrodė lengva ir pačiam "lito tėvu" tituluojamam Vladui Jurgučiui.
Trukmė - 25 min.

Antrasis filmas - "Kristaus Prisikėlimo bažnyčia".
Modernios architektūros Kristaus Prisikėlimo bažnyčia Kaune turi sudėtingą istoriją, savo pradžia siekiančią tarpukario Lietuvą ir aktyviai bei entuziastingai joje kurtą tautos gyvenimą. 
1922m. kilo idėja Kaune pastatyti Paminklinę Kristaus Prisikėlimo bažnyčią, kuri taptų tautos atgimimo simboliu ir įkūnytų nepriklausomos valstybės prisikėlimą. Bažnyčios projekto konkurso nuostatai reikalavo, kad „bažnyčia charakterizuotų Lietuvos dvasios ypatybes, sietųsi su jos garbinga praeitimi ir kova už nepriklausomybę, kad išorinė išvaizda savaime būtų tos kovos monumentas...“
Trukmė - 25 min.

Renginyje dalyvaus filmų režisierius Justinas Lingys ir scenarijaus autorė Audronė Kosciuškienė.
Maloniai kviečiame!

2018 METŲ SUAUGUSIŲJŲ MOKYMOSI SAVAITĖ "LIETUVA MOKOSI: IŠ PRAEITIES Į ATEITĮ" 2018.11.08

2018 m. lapkričio 19 – 25 dienomis Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija kviečia švietimo, kultūros ir meno, verslo įstaigas, institucijas, organizacijas ir visus suaugusiuosius kurti MOKYMOSI šventę – devynioliktąją suaugusiųjų mokymosi savaitę „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“. Šiais metais suaugusiųjų mokymosi savaitę skiriame atkurtos Lietuvos šimtmečiui.

METŲ RINKIMAI PALANGOS APDOVANOJIMAI "GINTARINĖ SNAIGĖ 2018" GAUTI METŲ RINKIMAI PALANGOS APDOVANOJIMAI "GINTARINĖ SNAIGĖ 2018" GAUTI 2018.10.24
SPALIO 19 D. 16 VAL. ATIDAROMA FOTOGRAFIJŲ PARODA , SKIRTA RUMUNIJOS DIDŽIOJO SUSIVIENIJIMO ŠIMTMEČIUISPALIO 19 D. 16 VAL. ATIDAROMA FOTOGRAFIJŲ PARODA , SKIRTA RUMUNIJOS DIDŽIOJO SUSIVIENIJIMO ŠIMTMEČIUI 2018.10.15
SPALIO 12 D. 17 VAL. ATIDAROMA JONO VAIŠĖS TAPYBOS PARODASPALIO 12 D. 17 VAL. ATIDAROMA JONO VAIŠĖS TAPYBOS PARODA 2018.10.02
2018 M. SPALIO 9 D. 17 VAL. J. LINGIO DOKUMENTINIS FILMAS "FOTOGRAFĖ PAULINA MONGIRDAITĖ"2018 M. SPALIO 9 D. 17 VAL. J. LINGIO DOKUMENTINIS FILMAS "FOTOGRAFĖ PAULINA MONGIRDAITĖ" 2018.10.04
RUGSĖJO 14 - SPALIO 5 D. VEIKS PARODA "JŪRA IR KRANTAS"RUGSĖJO 14 - SPALIO 5 D. VEIKS PARODA "JŪRA IR KRANTAS" 2018.09.07
RUGPJŪČIO 23 D. 17 VAL. ATIDAROMA  Dr. JUOZO P. KAZICKO PARODA RUGPJŪČIO 23 D. 17 VAL. ATIDAROMA Dr. JUOZO P. KAZICKO PARODA 2018.08.03
LIEPOS 25 D., 19 VAL., TOMO VILUCKO KNYGOS "POPIEŽIAUS PRANCIŠKAUS TILTAI" PRISTATYMASLIEPOS 25 D., 19 VAL., TOMO VILUCKO KNYGOS "POPIEŽIAUS PRANCIŠKAUS TILTAI" PRISTATYMAS 2018.07.23
RENGIAMA PALANGOS DAILININKŲ PARODA "BALTA DROBULĖ"RENGIAMA PALANGOS DAILININKŲ PARODA "BALTA DROBULĖ" 2018.06.29
PAVILOSTOS KRAŠTOTYROS MUZIEJAUS FOTOGRAFIJŲ  PARODA PAVILOSTOS KRAŠTOTYROS MUZIEJAUS FOTOGRAFIJŲ PARODA 2018.06.19
FOTOGRAFIJOS PARODA "8-ASIS DEŠIMTMETIS KINO EKRANE"FOTOGRAFIJOS PARODA "8-ASIS DEŠIMTMETIS KINO EKRANE" 2018.06.18

Kontaktai

Palangos kurorto muziejus
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 303156776    

Birutės al. 34 a, LT–00135 Palanga
Tel. 8 460 30576
El. paštas kurortomuziejus@gmail.com

Administracija dirba

Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Valstybinių švenčių išvakarėse dirba viena valanda trumpiau.

Duomenys kaupiami ir saugojami Juridinių asmenų registre, kodas 303156776, Steigėjas Palangos miesto savivaldybė  www.palanga.lt

Palangos kurorto muziejus
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas seo paslaugos optimizavimas